Čeští urologové si v lednu užijí keňské safari

Titulní obrázek

Lékaři ze Sdružení ambulantních urologů si naplánovali své výjezdní zasedání v Mombase. Urologové přiznávají, že cestu, ubytování i odborný program jim platí farmaceutické firmy. Stejné firmy, které mají zájem, aby urologové předepisovali jejich léky…

Několik desítek českých urologů čeká ve druhé polovině ledna opravdu nevšední výlet. Firmy počítají s tím, že na africkém safari se jim podaří lékaře odborně vyškolit lépe než třeba na semináři v Brně. Kromě oficiální části, která bude podle pozvánky „zahrnovat provozní, legislativní a odbornou problematiku“, se už dnes můžou lékaři těšit i na příjemnější zážitky.

„Program se bude prolínat s poznávacími aktivitami, neboť v Mombase a okolí je řada pozoruhodností a také nádherné pláže. Pobyt bude doplněn jednou nocí na safari v národním parku Tsavo East,“ láká urology pozvánka, pod níž je podepsaný šéf urologické společnosti Miroslav Hanuš. Jeho vyjádření k tomu, kdo, za jakých podmínek a proč platí výlet urologů do Keni, se HN přes veškerou snahu získat nepodařilo.

Safari si platíme sami

Řadoví členové vedení urologické společnosti nevidí na faktu, že jim zasedání v Keni platí farmaceutické firmy, vůbec nic zvláštního. „Cestu, ubytování a odborný program platí farmaceutické firmy, vše ostatní si zaplatíme sami. Tak je to ale přece v pořádku,“ říká uroložka Michaela Matoušková, která se na keňské zasedání chystá. Zároveň odmítá, že by farmaceutické firmy nebo výrobci zdravotnických přístrojů platili atrakce, jako je třeba safari. „To přece nejde, aby si někdo nechal safari zaplatit od firmy. Já osobně třeba na safari nejedu, protože se zvířat bojím,“ dodává Matoušková.

Dále čtěte v Hospodářských novinách

Petr Vašek, Hospodářské noviny

Ohodnoťte tento článek!