Přejít na obsah

Čeští urologové si v lednu užijí keňské safari

zpět
22.10.2007

Lékaři ze Sdružení ambulantních urologů si naplánovali své výjezdní zasedání v Mombase. Urologové přiznávají, že cestu, ubytování i odborný program jim platí farmaceutické firmy. Stejné firmy, které mají zájem, aby urologové předepisovali jejich léky...

Několik desítek českých urologů čeká ve druhé polovině ledna opravdu nevšední výlet. Firmy počítají s tím, že na africkém safari se jim podaří lékaře odborně vyškolit lépe než třeba na semináři v Brně. Kromě oficiální části, která bude podle pozvánky „zahrnovat provozní, legislativní a odbornou problematiku“, se už dnes můžou lékaři těšit i na příjemnější zážitky.

„Program se bude prolínat s poznávacími aktivitami, neboť v Mombase a okolí je řada pozoruhodností a také nádherné pláže. Pobyt bude doplněn jednou nocí na safari v národním parku Tsavo East,“ láká urology pozvánka, pod níž je podepsaný šéf urologické společnosti Miroslav Hanuš. Jeho vyjádření k tomu, kdo, za jakých podmínek a proč platí výlet urologů do Keni, se HN přes veškerou snahu získat nepodařilo.

Safari si platíme sami

Řadoví členové vedení urologické společnosti nevidí na faktu, že jim zasedání v Keni platí farmaceutické firmy, vůbec nic zvláštního. „Cestu, ubytování a odborný program platí farmaceutické firmy, vše ostatní si zaplatíme sami. Tak je to ale přece v pořádku,“ říká uroložka Michaela Matoušková, která se na keňské zasedání chystá. Zároveň odmítá, že by farmaceutické firmy nebo výrobci zdravotnických přístrojů platili atrakce, jako je třeba safari. „To přece nejde, aby si někdo nechal safari zaplatit od firmy. Já osobně třeba na safari nejedu, protože se zvířat bojím,“ dodává Matoušková.

Dále čtěte v Hospodářských novinách

Petr Vašek, Hospodářské noviny


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Hospodářské noviny

Komentovat článek: Čeští urologové si v lednu užijí keňské safari

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Čeští urologové si v lednu užijí keňské safari

Komentáře

dalších 10 komentářů
katango Re:Tak mě napadá...  | 23. 10. 2007 09:36

Na jaře se tu přetřásaly výlety do Alp placené firmami.Odvážila jsem se napsat něco v tom smyslu,že farmafirmy to mají dobře spočítané a že ty prachy jistě dostanou zpátky,třeba ve zvýšení cen farmak.Někdo se do mne pustil,že snad ani nejsem lékař.Taky jsem uvedla,že si myslím,že lyžování v Alpách si každej může zaplatit sám.Moje matka starobní důchodkyně s průměrným důchodem ( 79 r ) byla letos sjezdovat v Alpách 2x a za svý.Do Keni se,pravda,asi za svý ani za cizí nepodívám.Přesto bych za těchto urologických podmínek nejela.Mám - li na zájezd do Keni,jedu.Nemám - li,nejedu.Čeští urologové si můžou vyměnit zkušenosti stejně tak dobře v Horní Dolní.

rocco Tak mě napadá...  | 22. 10. 2007 23:47

...kdy zas budu číst od některého spolčení ambulantních specialistů nebo praktiků pejorativní poznámky na adresu LOKu... pak vzpomenu si na výlet do Keni... jak si některé skupinky doktorů vydobyli své, ale předem je sžírá závist, že by se mohli třeba lékaři z nemocnic dobojovat normální výplaty přiměřené věku, vzdělání a odpovědnosti...

P.K. Re:Re:Taková maličkost  | 22. 10. 2007 18:33

Někdo tak, jiný onak. Někdo jede, někdo bere, někdo ale taky nebere a nejede. Je to jako v celé společnosti. Každý by měl nahlédnout do svého svědomí. Anebo, kdos bez viny, hoď kamenem.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné