Přejít na obsah

Cévní chirurgie zůstává

zpět
22.4.2010
srdce, cévy
zvětšitsrdce, cévyZdroj: vescell.com

srdce, cévy | Zdroj: vescell.com

 

Osud cévní chirurgie v Dačicích nebyl dlouho znám, nyní to vypadá, že se snad blýská na lepší časy. Po společnosti PP Hospitals vede nyní oddělení společnost Dentimed, která se snaží o obnovu smluv se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a ostatními pojišťovnami.

„O zájmu této společnosti víme. Krajským úřadem bylo vyhlášeno výběrové řízení na provozování odbornosti cévní chirurgie v Dačicích a do jeho skončení nemůžeme vydat žádné závazné stanovisko,“ informoval specialista marketingu a komunikace pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny v Českých Budějovicích Viktor Lavička.

Společnost Dentimed funguje ve zdravotnictví od roku 1993, zabývá se celorepublikovým velkoobchodním prodejem zdravotnických výrobků a materiálu a provozuje také lékárnu. Společnost má sídlo v Náchodě a v Litomyšli.

„Akciová společnost Nemocnice Dačice je nájemcem a majitelem nemocnice je Jihočeský kraj. Naše společnost je v Dačicích v podnájmu. Převzali jsme provoz chirurgického oddělení a jednu ambulanci. Zatím fungujeme v omezené míře, nechtěli jsme provoz přerušit. V této době se snažíme obnovit smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami. V květnu už budeme vědět více,“ informoval ředitel společnost Dentimed Jiří Poláček.

Společnost je podle jeho slov přihlášena do výběrového řízení na provozování cévní chirurgie. Na ambulantní péči uděluje registraci krajský úřad a na lůžkovou ministerstvo zdravotnictví, tam už je společnost podle ředitele však také přihlášena.

Na rozhodnutí o výběrovém řízení má krajský úřad lhůtu 30 dnů, dále pak vše závisí na zdravotní pojišťovně. Pokud se společnosti podaří nasmlouvat péči, chtěla by služby dále rozšiřovat.


Klíčová slova

Autoři

Renata Pávková, Regionální deník

Související články

6.4. Příspěvková organizace nemocnice skončí v dubnu Příspěvková organizace nemocnice skončí v dubnu
1 příspěvků
14.12. Nemocnice začne rok samostatně Nemocnice začne rok samostatně
1 příspěvků
20.10. Nemocnici daruje město kraji Nemocnici daruje město kraji
1 příspěvků

Komentovat článek: Cévní chirurgie zůstává

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné