Přejít na obsah

Chrudimská nemocnice nebude zrušena ani sloučena

zpět
27.5.2010
nemocnice, chodba, handicap
zvětšitnemocnice, chodba, handicapZdroj: www.pmbuild.co.uk

nemocnice, chodba, handicap | Zdroj: www.pmbuild.co.uk

 

Chrudimská nemocnice nebude sloučena s jinou ani nebude zrušena. Zaměstnance nemocnice o tom ujistili hejtman Radko Martínek (ČSSD) a radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová (ČSSD).

Představitelé kraje zvolili diskusi přímo se zaměstnanci k tomu, aby vyvrátili spekulace o tom, že kraj s nemocnicí v Chrudimi nepočítá, jak se snaží naznačit někteří chrudimští radní. Důvodem mají být dohady okolo rekonstrukce centrální sterilizace.

„Nemám rád, když se do prostředí nemocnice plete politika. Se starostou Čechlovským jsem probíral postoj kraje, proto mě překvapují jeho reakce, které zcela zbytečně vyvolávají neklid,“ uvedl hejtman Martínek.

O tom, zda bude centrální sterilizace v Chrudimi, nebo v Pardubicích, rozhodne analýza, která posoudí ekonomiku investice, provozní náklady a lékařský význam. „Žádná z variant nesmí v žádném případě zhoršit komfort nemocnic. Výsledky nezávislého rozboru zveřejníme,“ slíbil hejtman.

„Nikdy jsme neuvažovali o tom, že sloučíme chrudimskou nemocnici s jinou. Uvědomujeme si, že zdravotníci této nemocnice potřebují pro svou práci jistotu, a tu jim zaručujeme,“ potvrdila hejtmanova slova radní Tauberová.

„Chrudimská nemocnice má stabilizované místo, zdravotnictví je pro nás důležité jako celek,“ ubezpečila radní lékaře, zdravotní sestry a ostatní pracovníky.


Klíčová slova

Autoři

René Chvalina, Právo

Související články

23.10. Pardubický kraj zvýší kvůli dluhům jmění Chrudimské nemocnice Pardubický kraj zvýší kvůli dluhům jmění Chrudimské nemocnice
1 příspěvků

Komentovat článek: Chrudimská nemocnice nebude zrušena ani sloučena

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné