Přejít na obsah

Chybí personál, takže lékařská pohotovost ve všední dny končí

zpět
23.1.2011
záchranka, sanitka, pohotovost
zvětšitzáchranka, sanitka, pohotovostZdroj: www.ambulanz-biel.ch

záchranka, sanitka, pohotovost | Zdroj: www.ambulanz-biel.ch

 

Lékařská služba první pomoci provozovaná Záchrannou službou Středočeského kraje bude v Berouně od 1. února fungovat jen o víkendech a svátcích.

„Dlouhodobě se nedaří na pohotovosti zajistit personální obsazení zdravotnickými zaměstnanci, zejména pak lékaři. Většina praktických lékařů z berounského regionu sloužit pohotovosti odmítá a lékaři ze záchranné služby nemohou s ohledem na prvořadé poskytování zdravotní péče při výjezdových službách tuto činnost ve všední dny suplovat,“ vysvětlila tisková mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková důvody, které vedly k omezení provozu pohotovosti v Berouně.

„Ordinační hodiny o víkendech a svátcích budou i nadále od 8 do 22 hodin,“ uvedl ředitel středočeské záchranky Martin Houdek.

Pokud by ale někdo potřeboval lékařskou službu první pomoci ve všední den, bude muset do Příbrami, Prahy nebo do Kladna.

„Lidé také mohou kontaktovat bezplatné Call centrum záchranné služby na telefonním čísle 800 888 155, kde jim odborník poradí, jak mohou postupovat a jaké si vzít léky do té doby, než bude jejich praktický lékař k dispozici. Pokud se bude jednat o neodkladný zdraví nebo život ohrožující stav, k pacientovi vyjede záchranná služba,“ dodává Janečková. Ve všední den využili berounskou pohotovost průměrně dva až tři lidé. Jedním z nich byl i jednadvacetiletý Honza.

„Večer jsem dostal vysoké horečky, rodiče se báli, aby to nebyl meningokok. To se naštěstí nepotvrdilo, ale dostal jsem hned léky. Co bych dělal bez pohotovosti? Asi bych si zavolal záchranku,“ uvažoval o možnostech student Honza


Klíčová slova

Autoři

Petra Lišková, Regionální deník

Komentovat článek: Chybí personál, takže lékařská pohotovost ve…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Chybí personál, takže lékařská pohotovost ve…

Komentáře

dalších 8 komentářů
Pepa a kolipak  | 23. 01. 2011 18:02

Za těch 120Kč se na vás instalater ani nepodívá,natož aby vám vyměnil těsnění u kohoutku.Proč by za ty peníze měl lékař odpovídat za lidský život?

MT b  | 23. 01. 2011 14:28

Přesně tak - taky mě to hned napadlo, že to odse.ou doktoři ve špitálech. Ale pokud tam za těchto podmínek " zůstávají", tak bych jim ještě nějakou práci přidal.

98 b  | 23. 01. 2011 13:22

Každý má právo odmítnout pracvovat přesčas nad rámec zákoníku práce a každý může podat výpověď. Takže nikdo nemusí.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné