Přejít na obsah

Chystá se mezinárodní kongres o stáří

zpět
28.7.2005

Důstojnost člověka ve stáří, v nemoci a umírání je ústředním tématem mezinárodního kongresu na odborném zdravotnickém veletrhu HospiMedica, který se uskuteční ve dnech 13. až 16. září v Brně...

Akce bude zároveň vrcholným setkáním České lékařské společnosti a má jednat nejen o péči o staré lidi, ale i o paliativní péči, zmírňující bolest, a o eutanazii. Kongresu se zúčastní významní lékaři z Česka i ze zahraničí.

Na kongres naváže 11. brněnský den paliativní medicíny, jehož tématem letos budou bolest, delirium a deprese u nevyléčitelně nemocných. Mezi další aktivity patří například projekt celoživotního vzdělávání Medifórum a sympozium o neinvazivních metodách v kardiologii.

Součástí veletrhu je přehlídka pomůcek pro handicapované. O směrování zdravotní péče zde připravuje konferenci Národní rada zdravotně postižených a bude se hovořit i o problémech lidí se smyslovými poruchami.

Mezinárodní dopad připravovaného zdravotnického veletrhu dokazuje zájem odborníků z Bulharska, Ruska, Slovenska nebo Ukrajiny. Na veletrh HospiMedica se zatím přihlásilo více než 400 firem z 26 zemí.

Hospodářské noviny


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Hospodářské noviny

Komentovat článek: Chystá se mezinárodní kongres o stáří

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné