Přejít na obsah

ČLK napadá zdravotnickou reformu, vyzývá lékaře k společné obraně

zpět
26.5.2011
ČLK
zvětšitČLK
Autor: člk

ČLK | Autor: člk

 

Česká lékařská komora (ČLK) organizuje společný postup lékařů proti některým bodům zdravotnické reformy. Vadí jí zejména posilování zdravotních pojišťoven, prý to bude na úkor lékařů i pacientů.

Na dnešní tiskové konferenci zveřejní ČLK, lékařská sdružení a odbory společné stanovisko.

Lékaři odmítají Hegerův návrh, aby psali na recept místo jména léku účinnou látku a lékárník vybral konkrétní lék až v lékárně. Lékař tak podle prezidenta ČLK Milana Kubka ztratí kontrolu nad léčbou, za niž zodpovídá.

Lékaři by psali levnější generické léky, vybírali by je z pozitivních listů, tedy seznamu léků, u nichž pojišťovny vysoutěží nejnižší ceny. Tyto listy ČLK odmítá, lékař má vybírat podle toho, co potřebuje pacient.

Podle ČLK nejsou reformní plány Hegera motivovány ničím jiným než snahou ušetřit peníze na pacientech. Šetřit jinde prý vláda nemá vůli.

Z reformních návrhů, které se týkají zdravotních pojišťoven, ČLK odmítá také to, aby mohly vypovědět lékaři smlouvu bez důvodu jen proto, že chtějí uspořit na síti poskytovatelů. Podle Kubka by to mělo být možné jen v případě, že lékař vážně porušil smlouvu.


Komentovat článek: ČLK napadá zdravotnickou reformu, vyzývá lékaře…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku ČLK napadá zdravotnickou reformu, vyzývá lékaře…

Komentáře

další 4 komentáře
. Proč jste neumřel?  | 27. 05. 2011 10:26

Budete se divit, proto že jsem po půl roce diletantské léčby narazil na dobré lékaře, ale je jich zatraceně málo.

. Proč jste neodešli?  | 26. 05. 2011 18:18

.

Adviser Udělají pouze to, co jim dovolíme  | 26. 05. 2011 15:44

Elektronické recepty, elektronické neschopenky, generická preskripce...Jedna pi..vina za druhou...Kdo denně maká v ordinaci ví, že to jsou nesmysly, že to nemůže nikdy fungovat, a že tu existuje trvalá snaha establishmentu házet na nás čím dál tím více práce za stejný peníz. No jen tak dále - nasírejte a buzerujte doktory furt a čím dál tím více - nemůže to dopadnout jinak, než že za chvíli z toho některým jebne, jiní raději zakormidlují do důchodu a mladí do Rakous, ke Germánům či do British Commonwealthu. A jen tak na okraj zkoukněte: Tomio Okamura blog: Proč státní kasu vysávají anonymní firmy?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné