Průmyslová pojišťovna o 1,3 mld. navýší výdaje na zdravotní péči

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) vynaloží příští rok na zdravotní péči 27,8 miliardy korun, což je zhruba o 1,3 miliardy korun více, než očekává letos.

ČVe zdravotně pojistném plánu na letošní rok ČPZP původně očekávala, že vynaloží na zdravotní péči zhruba 26,2 miliardy korun. Pojišťovna ale v současnosti předpokládá, že tyto výdaje budou asi o 300 milionů vyšší.

Správní rada pojišťovny schválila zdravotně pojistný plán na rok 2017 tento týden. Zdravotně pojistný plán je v podstatě rozpočet, kterým se řídí hospodaření pojišťovny. Podle Mazurové je rozpočet ČPZP, která bude mít od ledna asi 1,24 milionu klientů a je třetí největší zdravotní pojišťovnou na trhu, sestaven jako vyrovnaný.

Asi polovinu výdajů na zdravotní péči, konkrétně 13,8 miliardy korun, budou činit peníze pro nemocnice. Toto meziroční zvýšení plateb o sedm procent by podle Mazurové mělo umožnit vládou schválené desetiprocentní zvýšení platů v nemocnicích. Na ambulantní péči pojišťovna vyhradí 8,7 miliardy korun, což je meziročně o 329 milionů více. Navýšení o 98 milionů na 208 milionů se dočkají i programy prevence. Celkově průměrné náklady na jednoho pojištěnce podle Mazurové stoupnou o 910 korun na 22.376 korun.

Ohodnoťte tento článek!