Přejít na obsah

ČPZP v roce 2016 vynaloží na zdravotní služby o téměř miliardu více než letos

zpět
27.11.2015
peníze
zvětšitpeníze
Autor: Martin Pinkas

peníze | Autor: Martin Pinkas

 

Správní rada České průmyslové zdravotní pojišťovny na svém včerejším zasedání projednala a jednomyslně schválila návrh Zdravotně pojistného plánu ČPZP na rok 2016. Rozpočet druhé největší zaměstnanecké zdravotní pojišťovny v České republice je sestaven jako vyrovnaný.

TISKOVÁ ZPRÁVA ČPZP

ČPZP ve svém zdravotně pojistném plánu na rok 2016 plánuje, že na zdravotní služby poskytnuté jejím klientům vynaloží celkem 26,2 miliardy korun. To je o cca 0,8 miliardy korun více, než je očekávaný předpoklad za rok 2015.

Náklady na lůžkovou zdravotní péči dosáhnou přibližně 13 miliard korun a proti roku 2015 by se měly zvýšit téměř o půl miliardy. V segmentu ambulantní péče dojde k meziročnímu navýšení o více než 0,2 miliardy korun více na celkových 8,1 miliardy korun.

Rezervní fond České průmyslové zdravotní pojišťovny je řadu let naplňován a je udržován ve výši, která je stanovena zákonem.

„Zdravotně pojistný plán ČPZP je sestaven v souladu s dlouhodobou strategií pojišťovny udržet do budoucna vyrovnanou bilanci hospodaření s prostředky veřejného zdravotního pojištění,“ uvedla tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

ČPZP pro rok 2016 plánuje, že bude zajišťovat zdravotní služby pro 1,23 milionu pojištěnců.


Komentovat článek: ČPZP v roce 2016 vynaloží na zdravotní služby o…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku ČPZP v roce 2016 vynaloží na zdravotní služby o…

Komentáře

1 komentář
Lajos Hor Ach ty data,  | 27. 11. 2015 10:29

K úplnosti základních dat plánu-celkové náklady /-ambulantní náklady /chybí kolik se vydává na prevenci,tj nejefektivnější postup ve zdravotní péči.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné