Přejít na obsah

ČR nesplnila doporučení OSN

zpět
5.4.2017
miminko, porod
zvětšitmiminko, porod
Autor: Archiv

miminko, porod | Autor: Archiv

 

Organizace hájící práva žen sdružené v České ženské lobby, Český helsinský výbor a Liga lidských práv zaslaly do OSN stanovisko, které poukazuje na skutečnost, že řada doporučení ke zlepšení situace v oblasti lidských z celkem 129 vládou přijatých zůstala ze strany ČR dosud nenaplněna.

Ženy poškozené nedobrovolnými sterilizacemi, které byly proti své vůli připraveny o možnost mít děti, nebyly doposud vládou odškodněny. V oblasti porodnictví Česká republika nesplnila doporučení týkající se zajištění svobodné volby způsobu a místa porodu. Trvá nadále praxe, která je v rozporu i s doporučeními Světové zdravotnické organizace spočívající v poskytování péče bez informovaného souhlasu pacientky, používání poškozujících postupů jako je rutinní nástřih hráze, oddělování matek a jejich novorozenců.

Kromě stanoviska nevládních subjektů bude OSN zasílat svoji zprávu i vláda, která má termín v srpnu 2017. Poté v listopadu 2017 bude Česká republika po čtyřech letech podrobena přezkumu situace v oblasti ochrany a zajištění lidských práv v rámci tzv. Univerzálního periodického přezkumu Organizace spojených národů.


Komentovat článek: ČR nesplnila doporučení OSN

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku ČR nesplnila doporučení OSN

Komentáře

1 komentář
Laj Výklad ve shodě  | 5. 04. 2017 13:36

Jaké jsou rozdíly v chápání výkladu slov základní x optimální x ideální

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné