ČR: Ordinace v nákupním středisku

K obchodům nákupního střediska OlomoucCity přibude Medicentrum, které má nabídnout škálu zdravotnických služeb. Asi z šedesáti procent budou služby platit pacienti sami. Plánované zdravotnické zařízení má být podle ředitele Ivo Hoška (pozn.red.:viz obrázek) svého druhu první v republice…

K obchodům nákupního střediska OlomoucCity přibude Medicentrum, které má nabídnout škálu zdravotnických služeb. Asi z šedesáti procent budou služby platit pacienti sami.

„Půjdeme nakoupit a pak si v patře ještě nechám opravit korunku.“ Takhle se může už za rok odvíjet debata v domácnostech na Olomoucku. Osmdesát nových pracovních míst, z nichž bude patnáct lékařských, nabídne nové Medicentrum v areálu nákupního střediska v Olomouci u výpadovky na Hradec Králové.

Plánované zdravotnické zařízení má být podle ředitele Ivo Hoška svého druhu první v republice. Kromě praktických lékařů zde bude gynekologická, stomatologická nebo dermatologická ordinace včetně plastické chirurgie. Doplňovat je bude mj. pracoviště rehabilitace, zubní hygieny, panoramatický rentgen nebo ultrazvuk pro kardiologii a gynekologii.

„Chceme nabídnout pacientům komfort. Objednávat se na vyšetření či zákrok budou lidé moct i mailem nebo SMS zprávou,“ popisuje ředitel Hošek. Služby v nestátním zařízení bude hradit pojišťovna asi ze 40 procent, zbytek zaplatí pacienti přímo.

„Chceme se orientovat na širokou klientelu nejen z Olomoucka. V okolí je dost větších měst jako Přerov, Šumperk nebo Prostějov. Výjimečné služby, třeba léčba celulitidy neinvazívní mezoterapií, by mohly přilákat klienty z ještě většího okolí. Pro ty budeme mít ubytování,“ plánuje inženýr Hošek.

Prvním upozorněním na plánované Medicentrum byla počátkem března výstava Dny zdraví, na které se v nákupním centru prezentovali výrobci zdravotních pomůcek, doplňků, ale třeba i lázní. „V současné době předkládáme úřadům stavební projekt Medicentra a pokud půjde vše podle plánu, měli bychom mít už za rok ordinace otevřené,“ doplňuje Ivo Hošek.

Otázkou zůstává, zdali bude chtít člověk utrácející v hypermarketu ještě na vyšetření, kde ho budou sice chovat jako v bavlnce, ale bude muset zaplatit. Nebo si pokorně počká hodinku v ordinaci svého praktického lékaře, kde to dosud má ze svého hlediska zdarma.

Martin Ježek, www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!