Přejít na obsah

ČSSD a KSČM chtějí hlavu Podzemské

zpět
13.11.2009
berenika podzemská
zvětšitberenika podzemskáZdroj: sedmicka.cz

berenika podzemská | Zdroj: sedmicka.cz

 

Neshody v karlovarské krajské koalici ohledně zdravotnictví chce ČSSD a KSČM řešit výměnou krajské radní Bereniky Podzemské (hnutí Doktoři). Dojednat to chtějí se svým koaličním partnerem hnutím Doktoři za uzdravení společnosti příští pondělí 23. listopadu na koaličním smírčím jednání.

Na čtvrteční krajské koaliční jednání se totiž Doktoři nedostavili. Vysvětlili to mediálním tlakem, který je na ně ze strany koaličních partnerů z ČSSD a KSČM vytvářen. O tom, jak budou postupovat dál, se chtějí Doktoři dohodnout v neděli na jednání svého hnutí.

„Domluvili jsme se, že na koaličním smírčím jednání budeme po hnutí Doktoři požadovat výměnu krajské radní Bereniky Podzemské,“ uvedl hejtman KK Josef Novotný (ČSSD).

Nekomunikuje s KKN

„Radní Podzemská neustále neplní usnesení krajského zastupitelstva. Navíc ztratila moji důvěru a nekomunikuje s vedením Karlovarské krajské nemocnice (KKN),“ vysvětloval hejtman, podle kterého tím Podzemská jasně porušuje koaliční smlouvu. „Doktoři měli rok na to, aby uzdravili zdravotnictví v regionu, ale výsledky nejsou nejlepší,“ dodal.

„Hnutí Doktoři se musí nejdříve sejít a pak teprve se uvidí, jak se zachováme,“ komentovala Podzemská, podle které důvody k její výměně jsou lživé.

„Usnesení zastupitelstva nikdo neporušil. Já jen varuji, že jej nelze z objektivních důvodů naplnit,“ vysvětlovala s tím, že žádné oddělení nemocnice nezavřela. Přitom uvedla, že není pravda, že nechce komunikovat s generálním ředitelem KKN Jiřím Fojtíkem.

Hnutí Doktoři se musí nejdříve sejít a pak teprve se uvidí, jak se zachováme

„Je to naopak, protože on nekomunikuje se mnou. Navíc neplní úkoly dané krajskou radou,“ uvedla Podzemská, podle které by její výměna v resortu krajského zdravotnictví nic neřešila, protože její nástupce z hnutí Doktoři by měl stejné odborné postoje k řešení situace zdravotnictví v regionu.

Podle zástupce druhého koaličního partnera z KSČM a náměstka hejtmana Jaroslava Borky ale Podzemská pochybila. „Nemohu to vnímat jinak, než že tady někdo selhal, a je to Berenika Podzemská,“ uvedl Borka, podle kterého kladla do protikladu odborníky a politiky.

„Jenže ona je rovněž politička,“ vysvětloval Borka, podle kterého vedení kraje vždy věnovalo problematice zdravotnictví spoustu času. „Měla dost času řešit nejenom koncepční věci, ale i na to, co bude s nemocnicemi dnes a zítra. My jsme jí k tomu prostor dali,“ mínil Borka.

Novotný nechtěl předbíhat, co bude následovat v případě, že Doktoři odmítnou Podzemskou vyměnit. „Pokud by měla zůstat koalice dvoučlenná, nebylo by nikterak radostné, ale často s námi u nekontroverzních věcí hlasuje i opozice, takže koalice může fungovat dál,“ uvedl. Borka by nechtěl místo krajské radní pro KSČM.

Měla dost času řešit nejenom koncepční věci, ale i na to, co bude s nemocnicemi dnes a zítra

„Je tam potřeba rázné ruky mladého a schopného člověka, ale my nabízíme spíše lidi zkušené,“ vysvětloval. V současné době má karlovarská krajská koalice 28 hlasů z celkových 45. Bez čtyř mandátů by měla ČSSD (16) a KSČM (8) celkem 24 hlasů, přičemž k většině jí stačí 23 hlasů.


Autoři

Rudolf Voleman, Právo

Související články

11.11. Koalici v Karlovarském kraji hrozí rozpad kvůli zdravotnictví Koalici v Karlovarském kraji hrozí rozpad kvůli zdravotnictví
14 příspěvků
10.11. V nemocnicích to znovu vře V nemocnicích to znovu vře
0 příspěvků
5.11. Koalice stojí na dohodě o zdravotnictví Koalice stojí na dohodě o zdravotnictví
5 příspěvků

Komentovat článek: ČSSD a KSČM chtějí hlavu Podzemské

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku ČSSD a KSČM chtějí hlavu Podzemské

Komentáře

dalších 10 komentářů
Kolemjdoucí zdravotnictví regionu  | 16. 11. 2009 09:32

To jste smíchal mnoho věcí dohromady. faktem je, že pro karlovarský kraj bohatě stačí jedna jediná nemocnice. Faktem taky je, že to nekdo z politiků všech barev, nebyl a není schopen říci svým voličům. problém Doktorů však není v nějakém lobbování ( to ostatně nejsou schopni - nikoli, že by nechtěli, ale nemají schopnost a kontakty pro racionální lobby ). problém je, že žijí v sebestředném bludu schopnosti řídit nemocnici. Schopný lékař ještě automaticky neznamená schopný manažer...procházkové a Štěfanovi lze vyčítat mnohé, ale schpnost řídit jim nechybí. ve věci lobby je konkrétně vdět výsledky - nedávno vysmívaná( právem) nemocnice v Ostrově je najednou prenetována div ne jako klenot krajského zdravotnictví. To ne nestalo přes noc plkáním o tom, co by bylo, kdyby...

DODO zdravotnictví regionu  | 15. 11. 2009 20:22

No , zepsal jsi se, to je pravda, ale snad nemáš ani základní školu, protože jsem napočítal 18 hrubých chyb a to nemluvím o obsahu příspěvku !!!Doufám, že nejsi zdravotník a nikdy tě v nemocnici nepotkám jako pacient.

M.T. ?  | 14. 11. 2009 21:08

Pokud je to tam tak hrozné, tak nechápu proč tam ještě někdo pracuje.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné