ČSSD chce mít v Pardubicích univerzitní nemocnici

Titulní obrázek

„Podobu zákona, který je v plenkách, zatím nemůžeme znát, ale jde nám o to, aby kritéria nebyla nastavena tak, aby by je mohly splnit jen dnešní fakultní nemocnice. Tedy aby zahrnula nejen lékařská, ale i zdravotnická studia,“ řekla poslankyně Ladislava Zelenková…

Převod na akciovku soc. dem. odmítají

Zákon o univerzitních nemocnicích se zatím rodí, poslanci ČSSD Pardubicka by jej podpořili, pokud by se do této výlučné skupiny nemocnic mohla dostat dnešní Krajská nemocnice Pardubice.

„Podobu zákona, který je v plenkách, zatím nemůžeme znát, ale jde nám o to, aby kritéria nebyla nastavena tak, aby by je mohly splnit jen dnešní fakultní nemocnice. Tedy aby zahrnula nejen lékařská, ale i zdravotnická studia,“ řekla Právu po jednání krajského výboru ČSSD poslankyně Ladislava Zelenková.

Byl u toho i Paroubek

„Jednali jsme o tom i s ředitelem nemocnice Janem Feřtekem, děkanem fakulty zdravotnických studií profesorem Arnoštem Pellantem, primářem Jiřím Skalickým, jednání se účastnil i náš předseda Jiří Paroubek. Všeobecně jsme se shodli na zájmu, aby se pardubická nemocnice stala univerzitní,“ dodal poslanec Miroslav Váňa (ČSSD).

„Pardubická fakulta zdravotnických studií má vysokou úroveň, rozhodně je ve svých oborech na špičce v republice. Byla by škoda, kdyby zákon o univerzitních nemocnicích minul pardubickou univerzitu a zdravotnictví Pardubického kraje,“ dodala Zelenková.

„Každý kraj by měl mít takovou nemocnici, financovanou zároveň ze zdrojů státních, krajských a univerzitních. Pro občany by pak byla zárukou kvalitní a dostupné zdravotní péče,“ podotkl Váňa.

Podporují petici

Nepřímou souvislost s touto snahou pardubických sociálních demokratů má i jejich jednoznačná podpora petici Odborového svazu pracovníků zdravotnictví a sociální péče, která koluje po Krajské nemocnici Pardubice. Petice se odmítavě staví k záměru krajského zastupitelstva převést nemocnici letos v říjnu na obchodní společnost.

„Jistě že podporujeme zdravotníky, kteří privatizaci největší nemocnice v kraji odmítají. Může se stát buď akciovkou, nebo univerzitní nemocnicí. Spojit obojí v jedno si nedovedu představit,“ uzavřel poslanec Váňa.

Právo

ČSSD chce mít v Pardubicích univerzitní nemocnici
Ohodnoťte tento článek!