ČSSD chce odvolat svou radní pro zdravotnictví Pardubického kraje

odchod, výpověď, kufry

Radní pro zdravotnictví Pardubického kraje Markéta Tauberová (ČSSD) zřejmě ve své funkci skončí. Odvolat ji chtějí kvůli nespokojenosti s její prací zastupitelé vlastní strany. Tauberová sama rezignovat odmítla, na prosincovém jednání proto bude o odvolání hlasovat zastupitelstvo. Nahradit by ji měl devětadvacetiletý zastupitel Martin Netolický, řekl novinářům hejtman Radko Martínek (ČSSD).

„Důvodem pro návrh na odvolání byla má nespokojenost s výkonem funkce a především s pracovním nasazením při jejím výkonu,“ uvedl Martínek.

Nemocnice Pardubického kraje vloni i letos vytvořily značné ztráty. Minulý rok dosáhly 171 milionů korun, za první polovinu letošního roku zhruba 81,5 milionu korun. V září kraj rozhodl, že jim ze svého rozpočtu pošle na takzvané vyrovnávací platby dalších 117 milionů korun, 50 milionů korun navíc půjčí nejzadluženější krajské nemocnici.

Podle hejtmana čeká zdravotnictví příští rok těžké období. Zvýší se sazba DPH, ministerstvo zdravotnictví oddaluje svůj slib navýšit mzdy zdravotníkům a obtížná bude i ekonomická situace země.

„Toto rozhodnutí bylo pro mne jedno z nejtěžších v mé dosavadní kariéře, Markétu Tauberovou mám lidsky velmi rád,“ řekl Martínek. Tauberová vychovává dvě malé děti, druhé se narodilo nedlouho poté, co nastoupila do funkce. Podle Martínka se Tauberová i Netolický dohodli na spolupráci při plynulém předání funkce.

Ohodnoťte tento článek!