Přejít na obsah

ČSSD chce odvolat svou radní pro zdravotnictví Pardubického kraje

zpět
11.11.2011
odchod, výpověď, kufry
zvětšitodchod, výpověď, kufryZdroj: www.townandcountrytravelmag.com

odchod, výpověď, kufry | Zdroj: www.townandcountrytravelmag.com

 

Radní pro zdravotnictví Pardubického kraje Markéta Tauberová (ČSSD) zřejmě ve své funkci skončí. Odvolat ji chtějí kvůli nespokojenosti s její prací zastupitelé vlastní strany. Tauberová sama rezignovat odmítla, na prosincovém jednání proto bude o odvolání hlasovat zastupitelstvo. Nahradit by ji měl devětadvacetiletý zastupitel Martin Netolický, řekl novinářům hejtman Radko Martínek (ČSSD).

„Důvodem pro návrh na odvolání byla má nespokojenost s výkonem funkce a především s pracovním nasazením při jejím výkonu,“ uvedl Martínek.

Nemocnice Pardubického kraje vloni i letos vytvořily značné ztráty. Minulý rok dosáhly 171 milionů korun, za první polovinu letošního roku zhruba 81,5 milionu korun. V září kraj rozhodl, že jim ze svého rozpočtu pošle na takzvané vyrovnávací platby dalších 117 milionů korun, 50 milionů korun navíc půjčí nejzadluženější krajské nemocnici.

Podle hejtmana čeká zdravotnictví příští rok těžké období. Zvýší se sazba DPH, ministerstvo zdravotnictví oddaluje svůj slib navýšit mzdy zdravotníkům a obtížná bude i ekonomická situace země.

„Toto rozhodnutí bylo pro mne jedno z nejtěžších v mé dosavadní kariéře, Markétu Tauberovou mám lidsky velmi rád,“ řekl Martínek. Tauberová vychovává dvě malé děti, druhé se narodilo nedlouho poté, co nastoupila do funkce. Podle Martínka se Tauberová i Netolický dohodli na spolupráci při plynulém předání funkce.


Komentovat článek: ČSSD chce odvolat svou radní pro zdravotnictví…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku ČSSD chce odvolat svou radní pro zdravotnictví…

Komentáře

1 komentář
Lékař Chvályhodný počin  | 11. 11. 2011 14:09

Potřebná inspirace i pro Zlínský kraj, kde na to ale nikdo z Krajského úřadu a tam vládnoucích socanů nemá koule.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné