ČSSD netrvá na Rathovi

Titulní obrázek

Při jednáních ČSSD a KDU-ČSL socialisté připustili výměnu na postu ministra zdravotnictví a změnu zákona o veřejných neziskových nemocnicích. ČSSD ve své tiskové zprávě prohlašuje, že ustoupila lidovcům a je ochotná změnit zákon o veřejných neziskových nemocnicích tak, aby respektoval práva zřizovatelů a pojištěnců…

„ČSSD výrazně ustoupila programovým představám KDU-ČSL v následujících bodech: (…) novela zákona o neziskových organizacích ve zdravotnictví tak aby byla respektována práva zřizovatele a práva pojištěnce na svobodnou volbu zdravotnického zařízení,“ uvádí ČSSD.

Podle informací deníku Právo sociální demokraté v jednáních s lidovci projevili také ochotu přenechat lidovcům kromě jiných i ministerstvo zdravotnictví. KDU-ČSL podle deníku měla výhrady k dosavadnímu ministrovi Davidu Rathovi (ČSSD), se kterým sociální demokraté počítali.

Premiérem je jmenovaný po demisi Jiřího Paroubka (ČSSD) Mirek Topolánek (ODS). Jednání mezi těmito ale zkrachovala, Topolánek se poté rozhodl sestavit menšinovou vládu ODS bez předjednané podpory a Paroubek jedná o vlastní vládě s Miroslavem Kalouskem (KDU-ČSL).

(ada), www.Zdravi.Euro.cz

ČSSD netrvá na Rathovi
Ohodnoťte tento článek!