Přejít na obsah

ČSSD netrvá na Rathovi

zpět
25.8.2006

Při jednáních ČSSD a KDU-ČSL socialisté připustili výměnu na postu ministra zdravotnictví a změnu zákona o veřejných neziskových nemocnicích. ČSSD ve své tiskové zprávě prohlašuje, že ustoupila lidovcům a je ochotná změnit zákon o veřejných neziskových nemocnicích tak, aby respektoval práva zřizovatelů a pojištěnců...

„ČSSD výrazně ustoupila programovým představám KDU-ČSL v následujících bodech: (…) novela zákona o neziskových organizacích ve zdravotnictví tak aby byla respektována práva zřizovatele a práva pojištěnce na svobodnou volbu zdravotnického zařízení,“ uvádí ČSSD.

Podle informací deníku Právo sociální demokraté v jednáních s lidovci projevili také ochotu přenechat lidovcům kromě jiných i ministerstvo zdravotnictví. KDU-ČSL podle deníku měla výhrady k dosavadnímu ministrovi Davidu Rathovi (ČSSD), se kterým sociální demokraté počítali.

Premiérem je jmenovaný po demisi Jiřího Paroubka (ČSSD) Mirek Topolánek (ODS). Jednání mezi těmito ale zkrachovala, Topolánek se poté rozhodl sestavit menšinovou vládu ODS bez předjednané podpory a Paroubek jedná o vlastní vládě s Miroslavem Kalouskem (KDU-ČSL).

(ada), www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: ČSSD netrvá na Rathovi

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku ČSSD netrvá na Rathovi

Komentáře

další 2 komentáře
Martina Horáková ČSS netrvá na Rathovi  | 25. 08. 2006 18:30

Netrvalo to ani tak dlouho, kdy Paroubek využil Ratha v jeho ješitnosti, aby tzv. uklidil resort zdravotnictví a povolil mu vše. Ve chvíli, kdy potřebuje se dostat opět k moci, je mu zcela jedno, jakých prostředků použije. Rath ve své hlouposti a naivitě si myslí, jak Paroubek stál při něm, ale situace ukazuje, že tomu tak není. A věřím tomu, že i v rámci pilicejního vyšetření v kauze více jak 14 milionu Kč mu nepomůže. Naopak, zpronevěřené peníze z ČLK a peníze z farmaceutických firem totiž Rath zas tak nezískal z trůnu ministra, ale jako prezident. A to je pro Paroubka minulostí. Takže se blíží časy, kdy Rath snad dostane i pruhovanou košilku a může si masáže na obličej dělat i tam. Je vidět, jak síň slávy je vrtkavá. Ale kdo si počká, ten se dočká.....

poradce ČSSD netrvá na Rathovi  | 25. 08. 2006 18:10

Takže to je zajímavý vývoj. Ještě ve středu Paroubek hříma na ODS, že neexistuje, aby se cokoliv změnilo na zákonu o neziskových nemocnicích a na zákoníku práce, a ejhle, teď najednou "uděláme všechno pro to, aby byla dodržena práva samosprávy a pacienta". Takže je jasně vidět, že se Paroubek nechtěl s ODS dohodnout, a nebo tyhle sliby vůči Kalouskovi jsou z jeho strany podvod. Že by obětoval jednoho ze svých nejlepších ministrů? Přemýšlejte o tom.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné