Přejít na obsah

ČSSD odmítá sloučení nemocnic do akciovky

zpět
30.10.2007

Předseda ČSSD a poslanec za Ústecký kraj Jiří Paroubek v pondělí v Ústí nad Labem Právu řekl, že se po sloučení pěti nemocnic do jedné akciové společnosti Krajská zdravotní obává omezení rozsahu a kvality zdravotní péče v Ústeckém kraji...

„Je tu problémové složení managementu Krajské zdravotní, která má nejasné vize, dosud není ani organizační řád,“ upřesnil šéf sociálních demokratů. „Navíc sloučení nemocnic v Ústí, Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově může přinést , stejně jako na Karlovarsku, finanční problémy,“ konstatoval Paroubek.

Kromě toho, že si transformace nemocnic vyžádají vklady desítek miliónů korun, může podle Paroubka dojít k ohrožení dostupnosti zdravotní péče.

„Nynější situace ve zdravotnictví v kraji je v rozporu s dlouhodobým programem ČSSD,“ doplnil předseda ústecké krajské ČSSD Petr Benda. „Proti přeměně nemocnic na akciové společnosti se ohrazují i někteří lékaři a další zdravotnický personál. Mají obavy, že se sníží nejen úroveň péče o pacienty, ale že také klesnou platy,“ řekl Benda.

Rudolf Prchal, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: ČSSD odmítá sloučení nemocnic do akciovky

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku ČSSD odmítá sloučení nemocnic do akciovky

Komentáře

další 3 komentáře
marcela "Zajacoviny počesku!"  | 30. 10. 2007 21:23

Paroubek má pravdu - akciovky jsou nástrojem jak dostat z fiskálních peněz pro zdravotnictví nějakou tu malou domů pro členy představenstva a top managery. O pacienty a zaměstnance vůbec nejde! Je to taková "zajacovina" počesku, která na Slovensku dopadla jak dopadla a my toho budeme svědkem za pár let.Stop akciovkám! Stop Univerzitním nemocnicím, které budou opět akciové společnosti. Obchodní společnost má za úkol dle Obchodního zákoníku vytvářet zisk, nikoliv se starat o blaho klientů a zaměstnanců....

jiri k.k.k. Re:Ten Paroubej je fakt fešák...  | 30. 10. 2007 20:36

to nesmite vsechno rozkradnut, vy modri ptaci, nechte taky neco na nas po volbach...

Lemmy Kilmister Ten Paroubej je fakt fešák...  | 30. 10. 2007 11:26

Nicméně má pravdu, stačí se podívat, jak to vymňoukli ty modrý paňáci v karlovarském kraji, totálně to tam ANANAS.Stejní paňáčci, jen pod názvem První zdravotní, pro Ul kraj s jiným názvem, ale stejnými záměry..

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné