Přejít na obsah

ČSSD:Po volbách zrušíme poplatky v ambulancích krajských nemocnic

zpět
3.9.2008

Sociální demokraté slibují, že v krajích, kde se jim po krajských volbách podaří obsadit hejtmanství, zruší třicetikorunové poplatky v ambulancích krajských nemocnic. ČSSD to dnes uvedla během zahájení své předvolební kampaně v Moravskoslezském kraji...

Třicetikorunové poplatky by místo občanů hradily samotné kraje, a to ze svých krajských rozpočtů.

„V těch krajích, kde vyhrajeme volby a kde budeme dostatečně silní, tak přikročíme ke zrušení poplatků ve zdravotnictví a to tím způsobem…, že by ty poplatky byly zúčtovány těmi ordinacemi v podstatě na vrub krajského úřadu,“ uvedl předseda ČSSD Jiří Paroubek.

Kandidát na hejtmana Jaroslav Palas uvedl, že v Moravskoslezském kraji by tento krok přišel krajský rozpočet na přibližně sto milionů korun ročně.

„Jde o třicetikorunové poplatky, šedesátikorunové poplatky (v nemocnicích) jsou vlastně příspěvkem na stravu. Myslím si, že zde se dá o těchto poplatcích uvažovat, protože každý člověk se i ve své domácnosti stravuje a musí si stravu platit,“ uvedl Palas. Třicetikorunové poplatky však považuje za nemorální. „Nemyslíme si, že by občan měl platit na zdravotnictví dvakrát, každý z nás platí prostřednictvím svého zdravotního zákonného pojištění,“ podotkl Palas s tím, že systém je silně přebytkový a zdravotní pojišťovny jsou v plusu.

Palas uvedl, že v případě, že ČSSD bude v čele kraje, přehodnotí některé rozpočtové priority. „Ujišťuji vás, že tyto prostředky najdeme. My už víme, kde jsou,“ řekl Palas. Konkrétnější však být nechtěl.

Od ledna lidé platí 30 korun za návštěvu lékaře, stejnou částkou je zpoplatněna i položka na receptu. Za den v nemocnici dají pacienti 60 korun, za návštěvu pohotovosti 90 korun.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: ČSSD:Po volbách zrušíme poplatky v ambulancích…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku ČSSD:Po volbách zrušíme poplatky v ambulancích…

Komentáře

dalších 10 komentářů
Hana Re:Palas  | 15. 09. 2008 17:41

A vy,pane doktore,to umíte?....Já jen,že tak řvete...

Břetislav Zatloukal ananasové  | 4. 09. 2008 11:25

Proč pouze v krajských ambulancích. To přece ani teoreticky není možné. Už vidím žaloby znevýhodněných lékařů i znevýhodněných klientů na stát, na kraj, řešení až ve Strasburku. Jinak by mne docela zajímalo, jak tito ananasové to mají vymyšleno technicky. Ambulance bude každého průchozího etapou fakturovat Krajskému úřadu? Nejedná se náhodou o tajná data - RČ, odbornost lékaře - potažmo onemocnění klienta? Nebo každý zaplatí, dostane účtenku a půjde si na pokladnu KÚ nafasovat 30 Kč zpět? Kolik je ještě krajských nemocnic?

dr. Palas  | 4. 09. 2008 09:06

Na této kreatuře je vidět, kam až je schopen politik zajít pokud mu jde o koryto. Neschopný darebák, který se neumí živit prací.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné