Přejít na obsah

ČSSD: Pohanka má zřejmě "pistoli u hlavy"

zpět
25.10.2006

Vedení ČSSD se stále nepodařilo spojit se poslancem Michalem Pohankou, který ve středu oznámil svůj odchod ze strany i z jejího poslaneckého klubu. Sociální demokraté hovoří o tom, že se Pohanka stal obětí nátlaku. Exministr David Rath dokonce naznačil, že by do případu mohla být zapojena také policie...

PRAHA - S Pohankou v úterý mluvil poslanec ČSSD Milosav Kala. O ničem se mu ale nezmínil. „Myslím si, že slova pana Topolánka o pistoli u spánku se asi naplňují. Jenom ta pistole je v jiných rukou, než bylo naznačováno,“ řekl Právu Kala a narazil na pondělní výrok předsedy ODS Mirka Topolánka, který řekl, že ví o poslanci, který je kvůli nové vládě vydírán.

S Pohankou v úterý mluvil i bývalý ministr zdravotnictví David Rath. Poslanec mu měl říci, že je na něj činěn nátlak. „Jsem velmi znepokojen tím, že k politickým hrám se opět dostávají nějaké policejní složky,“ řekl novinářům Rath a později doplnil, že mu z náznaků vyplývá, že by mohlo jít o Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

Pohanka v prohlášení píše, že by se vzdal mandátu, pokud by byl odsouzen. [celá zpráva] „Není ani vyšetřován, jak by mohl být odsouzen? Vyplynulo mi z toho, že se dostal pod nějaký velmi brutální nátlak,“ sdělil Právu Rath.

Pokud by ČSSD opustilo víc poslanců, ODS by s nimi jednala

Občanští demokraté ve středu reagovali zdrženlivě na zprávu, že se poslanec ČSSD Michal Pohanka rozhodl opustit stranu i její poslanecký klub. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Petra Tluchoře občanští demokraté zatím neplánují Pohanku oslovit. Nevyloučil ale jednání v případě, že by se v ČSSD vyskytlo víc odbojných poslanců.

Podle Tluchoře nelze sestavovat novou vládu opřenou o hlas jednoho přeběhlíka. „Pokud by to ale znamenalo, že v ČSSD vzniká nějaká silnější skupina racionálních jedinců, pak bychom o jednání s ní uvažovali,“ řekl Novinkám Tluchoř.

Informaci, že se ČSSD chystají opustit další dva její poslanci z jižní Moravy a z Vysočiny ve středu přinesla Frekvence 1. Předseda poslanců ČSSD Michal Hašek to označil za spekulace. „V tuto chvíli taková informace neexistuje,“ řekl Právu Hašek.

Místopředseda ODS Petr Nečas ve středu ve Sněmovně zopakoval, že vláda nemůže být založená na přeběhlíkovi.

Novinky.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Novinky.cz

Komentovat článek: ČSSD: Pohanka má zřejmě "pistoli u hlavy"

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku ČSSD: Pohanka má zřejmě "pistoli u hlavy"

Komentáře

další 4 komentáře
Tamara Grossová Re:Nevyhazovat  | 26. 10. 2006 13:59

Je to i můj názor,díky Dr.Rathovi,že dokáže naštvat spoustu lidí,jako málokdo.Doufám,že u "socanů" zůstane na věčné časy a nikdy jinak!

Alf Ať je tam lékařský genius Rath  | 26. 10. 2006 09:08

co nejdéle (v ČSSD)takoví lháři, demagogové, křiváci dělají levici "dobrou" reklamu. Pravice pak vítězí jupííí :-)

Zd. Zvonek opravdu nevyhazovat!  | 26. 10. 2006 07:43

Všichni odesáci se na oko modlí,aby si Ratha soc.dem.ponechala,jakože to modrákům prospívá,a proto se ho cssd zbaví,ale je to jen docela primitivní psychologická hra.Opak je pravdou-ve skutečnosti z něj mají šílený strach,jelikož je jeden z mála,který má detailně zmapované jejich zlodějny ve zdravotnictví.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné