ČSSD: voliči se pomstí

Titulní obrázek

Podle politiků ČSSD by se k platbám ve zdravotnictví měli lidé vyjádřit při podzimních krajských a senátních volbách. „Krajské volby budou do značné míry i referendem o tom, zda poplatky zrušit, nebo nezrušit. My jasně deklarujeme, že pokud ČSSD vyhraje, tak poplatky v krajských nemocnicích zruší,“ sdělil stínový ministr zdravotnictví David Rath…

S tím souhlasí i šéf poslanců soc. dem. Michal Hašek. „Je to jasný signál občanům ČR – důkladně zvažte, koho podpoříte v podzimních senátních, krajských, ale také v příštích parlamentních volbách. ČSSD jasně říká, že poplatky celostátně zruší, jakmile převezme znova vládní odpovědnost za ČR,“ uvedl.

Místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka je zklamán, když chyběl hlas jediného ústavního soudce, aby „občané mohli přestat platit ostudné Julínkovy poplatky“.

Sobotka byl signatářem výzvy občanům, aby poplatky až do rozhodnutí ÚS nehradili. „Všichni musíme rozhodnutí ÚS respektovat. Do této doby jsem poplatek neplatil,“ prohlásil.

Místopředseda KSČM Jiří Dolejš rozhodnutí soudu přijal, i když se mu nelíbí: „Budeme usilovat, aby dopad poplatků se vyhnul skupinám, jako jsou senioři či rodiny s více dětmi. Nejlépe by bylo poplatky zrušit.

Právo

ČSSD: voliči se pomstí
Ohodnoťte tento článek!