Přejít na obsah

ČSSZ: Lékaři budou zasílat neschopenky elektronicky

zpět
11.6.2010
lékař, počítač, intenet
zvětšitlékař, počítač, intenetZdroj: www.tele-salud.com

lékař, počítač, intenet | Zdroj: www.tele-salud.com

 

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) umožní ošetřujícím lékařům zasílat hlášení o vzniku, změně režimu a ukončení dočasné pracovní neschopnosti elektronickou cestou. Spuštění služby je v pilotním provozu naplánováno na podzim roku 2010. Oznámila to ČSSZ.

„Ošetřujícím lékařům, kteří se k elektronickému předávání zaregistrují, přinese tato moderní forma komunikace zjednodušení administrativy a úsporu času,“ uvedla Jana Buraňová z odboru komunikace ČSSZ.

Lékaři podle něj jistě ocení, že údaje o pacientovi se do elektronického tiskopisu načtou z jejich databáze pacientů a odpadne nutnost vyzvedávání papírových tiskopisů a manipulace s nimi. Sníží se jim i náklady spojené se zasíláním rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti a hlášení ošetřujícího lékaře.

Lékaři budou moci prostřednictvím speciálního softwaru elektronicky zasílat I. a II. díl Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti a hlášení ošetřujícího lékaře.

Uvedené formuláře budou ve formě datové věty doručeny do vyhrazené datové schránky nebo na speciálně vytvořené datové rozhraní. Informace k elektronickému podání hlášení o pracovní neschopnosti jsou dostupné na webu ČSSZ a budou průběžně aktualizované.


Komentovat článek: ČSSZ: Lékaři budou zasílat neschopenky…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku ČSSZ: Lékaři budou zasílat neschopenky…

Komentáře

další 3 komentáře
Joe Pokud by se zrušila  | 11. 06. 2010 18:06

úplně nemocenská - jako u OSVČ, odpadlo by ponižující a konfliktní vystavování DPN a mohla by se o toto procento snížit sociální daň pro všechny - ale toho se už nedožiju.

Jiri Wicherek Hmmm,  | 11. 06. 2010 13:24

ta pece ČSSZ o zjednodušení administrativy a úsporu času nas, lekaru. Ja bych mel efektivnejsi navrh v tomto smeru. Lekar by nemocneho vysetril, ucinil by diagnosticky zaver a posudkove vyhodnoceni z hlediska pracovni schopnosti, ktere by ve forme doporuceni vydal nemocnemu. Nemocny by (ve vlastnim zajmu) toto doporuceni predal posudkovemu lekari na prislusnem pracovisti ČSSZ. Tento lekar by s definitivni platnosti rozhodl, zda ma nem. na PN narok ci nikoli (s patricnym zduvodnenim). Rozhodnuti by posudkovy lekar mohl ucinit na zaklade zaslaneho nalezu lekare, pripadne by si nemocneho mohl, v pripade pochybnosti, sam presetrit, pripadne doporucit dalsi vysetreni. Posudkovi lekari ČSSZ by jistě ocenili, že údaje o pacientovi se do elektronického tiskopisu načtou z jejich databáze pacientů a odpadne manipulace s papírovými tiskopisy. Posudkovi lékaři by mohli, prostřednictvím i celkem běžného softwaru, elektronicky zasílat sva rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti ošetřující lékařům.

katango Speciální software  | 11. 06. 2010 09:47

Kolik bude stát a kdo ho zaplatí ? Jinak taky - snažila jsem se opakovaně odeslat mail PSSZ na adresu uvedenou na stránkách PSSZ a vždycky se vrátil jako nedoručitelný.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné