Přejít na obsah

ČT: Bartákovu ordinaci v Praze prověřuje VZP

zpět
19.10.2011
Jaroslav Barták
zvětšitJaroslav Barták
Autor: ZDN

Jaroslav Barták | Autor: ZDN

 

Pražskou ordinaci lékaře Jaroslava Bartáka, který je stíhán za sexuální napadání svých asistentek, prověřuje Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP). Má podezření, že lékaři podváděli při vykazování práce. Informovala o tom dnes Česká televize.

VZP dostala podnět k prošetření možných podvodů na jaře letošního roku. Obrátil se na ni klient, který si stěžoval, že lékaři v Bartákově ordinaci v Praze 4 zneužívají jeho osobní údaje. Z výpisu od pojišťovny totiž zjistil, že na jeho jméno a rodné číslo doktoři předepisují léky a píšou si zdravotní výkony, a to i přesto, že k nim do ordinace už několik let nedochází.

„Provedli jsme částečnou kontrolu, při které jsme zjistili, že ten podnět je velmi závažný,“ potvrdil ČT mluvčí VZP Jiří Rod. Pojišťovna proto v ordinaci udělá ještě jednu kontrolu, tentokrát ale hloubkovou. „Půjdeme skutečně x měsíců možná i roků zpět,“ dodal Rod.

Barták je už několik týdnů ve vazbě, k podezření ani kontrole se tak vyjádřit nemůže. Zastupuje ho internista a angiolog Josef Petráček. „Mně dá sestra k podepsání, a já to podepíšu, protože nemám čas to sledovat, takže to se mohlo stát,“ řekl ČT.

Spolumajitel modřanské kliniky Barták je vazebně stíhán za znásilnění, sexuální nátlak, vydírání, nebezpečné vyhrožování, ublížení na zdraví, omezování osobní svobody a nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hrozí mu až desetileté vězení. Proti Bartákovi nyní svědčí 12 žen. Barták se hájí tím, že asistentky měly sex ve smlouvě a šlo o prostitutky.


Komentovat článek: ČT: Bartákovu ordinaci v Praze prověřuje VZP

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku ČT: Bartákovu ordinaci v Praze prověřuje VZP

Komentáře

1 komentář
josef bartákova ordinace  | 19. 10. 2011 18:03

VZP čeká na podnět ??!!!! a co takhle řádně prováděná revizní činnost kvalitními revizními lékaři .Pan Barták není již ve " foru" tak už VZP nemusí udi ..át. Zloděje kryje řad\y let a regulacemi trestá lékaře,kteří chtějí léči lege artis ??!!! To je pravá tvář šetření zdravotní daně dle VZP.Tak ahoj už nechci být Vaším pojištěncem.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné