Přejít na obsah

Čunek: Do konce května řekneme, za co se nebude u lékaře platit

zpět
7.5.2008

To, které poplatky by mohly být zrušeny, má stanovit expertní koaliční komise. Právě ona by podle Čunka měla do konce května dospět k závěrům. Změny by pak musel schválit parlament. Čunek chce, aby změny začaly platit co nejdříve po schválení zákona, který by úpravy obsahoval...

Do konce května by lidé měli vědět, které poplatky ve zdravotnictví by mohly být zrušeny. Platit by je pak možná nemuseli od podzimu. V pořadu Pressklub rozhlasové stanice Frekvence 1 to v úterý uvedl předseda KDU-ČSL Jiří Čunek.

To, které poplatky by mohly být zrušeny, má stanovit expertní koaliční komise, která pracuje několik týdnů. Právě ona by podle Čunka měla do konce května dospět k závěrům. Změny by pak musel schválit parlament. Čunek chce, aby změny začaly platit co nejdříve po schválení zákona, který by úpravy obsahoval.

Zachování poplatků podporuje ministr zdravotnictví Tomáš Julínek. Před 14 dny řekl, že v první čtvrtině roku na nich vydali pacienti přes miliardu korun. Těmito platbami se podle něj omezily zbytečné návštěvy ordinací a lékaři mají více času na pacienty. Klesly výdaje zdravotních pojišťoven za levné léky, lidé si je kupují za hotové. Uspořilo se 2,6 miliardy korun, pojišťovny je mohou dát na léčbu vážných nemocí, řekl.

Proti poplatkům vystupuje opozice, jednoznačnou podporu ale nemají ani ve vládě. Část poplatků, například pro děti či důchodce, by totiž chtěli zrušit i někteří koaliční poslanci.

Celý článek si můžte přečíst na serveru Hospodářských novin iHNED nebo ZDE.

iHNED.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

iHNED.cz

Komentovat článek: Čunek: Do konce května řekneme, za co se nebude…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Čunek: Do konce května řekneme, za co se nebude…

Komentáře

dalších 10 komentářů
Anofeles To ještě není všechno.....  | 9. 05. 2008 08:55

Od 1.7. vám taky řeknou, které výkony vám povolí ve vaší odbornosti vůbec vykazovat ! To, co budete opravdu dělat, je nezajímá! Musí se šetřit, takže musíte méně vykazovat. K tomu se vytvářejí nyní na VZP tzv. likvidační čtyřky "odborníků", kteří o nás budou rozhodovat bez nás. My se to zase jen dozvíme. Tak to zase bude legrace k pláči.

Jirka Starý Re:Grandiósní podvod?  | 7. 05. 2008 17:22

Tak,tak. Jirka Paroubek a jeho nohsledi by mohli trošku onemocnět, posedět v čekárně a pochopit smysl regulací.

Atena Re:jánabráchismus  | 7. 05. 2008 14:52

A to by se mi líbilo a určitě nejsem sama

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné