Přejít na obsah

CVVM: S lékařskou péčí je nyní spokojeno 84 procent lidí

zpět
9.7.2001

S lékařskou péčí je v ČR spokojeno 84 procent lidí, nespokojeno 13 procent. Tři procenta neodpověděla. V průzkumu to zjistilo Centrum pro výzkum veřejného mínění. Ke zlepšení zdravotní péče by podle 44 procent populace přispělo větší množství peněz na modernizaci zdravotnických pracovišť a podle 34 procent lepší koncepce zdravotnictví. Cestu ke zlepšení péče vidí 31 procent respondentů ve vyšším zájmu...

lékařů o pacienty a 25 procent v účinnějším systému zdravotních pojišťoven. Lepší hospodaření nemocnic a důslednější kontrolu zdravotnických zařízení uvedlo shodně 16 procent lidí. Nejmenší efekt dotázaní připisují zvětšení konkurence mezi lékaři, zvyšování platů lékařů a snižování administrativy.

Proti loňskému průzkumu se potřeba zvýšení objemu peněz na modernizaci pracovišť dostala před lepší koncepci zdravotnictví. Počet spokojených se zdravotnickou péčí se zvýšil o tři procenta. Spokojeni jsou častěji ti, kteří od počátku roku alespoň jednou navštívili lékaře, důchodci, vysokoškoláci a lidé s dobrou životní úrovní.

Hradecké noviny, 7.7.2001


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Hradecké noviny

Komentovat článek: CVVM: S lékařskou péčí je nyní spokojeno 84…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné