Cyklistická pouť z Košic je akcí proti potratům

Titulní obrázek

Padesáté výročí legalizace umělých potratů v Československu připomíná podle organizátorů jako smutné výročí cyklistická pouť z Košic do Prahy uspořádaná na památku nenarozených dětí. Akci, kterou pořádá Hnutí pro život a jeho obdoba na Slovensku Život ako dar, uzavře v neděli v české metropoli mše v katolickém kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí…

Praha – a následná modlitba před nedalekou porodnicí U Apolináře.

V úterý účastníci pouti přijedou podle České biskupské konference ze Slovenska do Břeclavi. Na cestu se vydali s církevním požehnáním 7. července a projeli už mimo jiné přes Prešov, Poprad, Banskou Bystricu, Martin, Žilinu, Trenčín a Trnavu do Bratislavy.

V českých zemích a na Slovensku podle Hnutí pro život legalizace interrupcí „nedovolila přijít na tento svět“ už více než 4,4 milionu dětí.

V každém městě se účastníci pouti a místní obyvatelé mohou připojit k modlitbám za počaté děti. Jsou zváni do katolických kostelů a k modlitbám u místních porodnic. V Břeclavi se bohoslužba uskuteční 24. července v 16:00.

Peleton má v dalších dnech pokračovat přes Brno, Olomouc, Svitavy a Hradec Králové do Prahy.

Jízdy na kole se mohou zúčastnit během celé trasy i další zájemci. Zvolit si mohou libovolnou část podle osobních možností a sil.

ČTK

Cyklistická pouť z Košic je akcí proti potratům
Ohodnoťte tento článek!