Přejít na obsah

Dačice schválily finanční vyrovnání pro provozovatele nemocnice

zpět
1.4.2009

Zastupitelé Dačic v pondělí schválili finanční vyrovnání pro firmu PP Hospitals, která provozovala městskou nemocnici. Za vybavení jí zaplatí přes 8,5 milionu korun a prominou pohledávky za energie a nájem od loňského listopadu. Tím se otevřela cesta k tomu, aby toto zdravotnické zařízení mohl postupně převzít Jihočeský kraj...

a obnovit v něm provoz. Kvůli vleklým sporům a nevyjasněným vztahům hrozil nemocnici zánik. Dnešní rozhodnutí zastupitelstva vede k mimosoudnímu vyrovnání, čímž dává šanci nemocnici rychleji zachránit, řekl ČTK dačický starosta Rudolf Hájek (ODS).

Podle dohody o narovnání a kupní smlouv zaplatí Dačice firmě přes 8,5 milionu korun včetně DPH za vybavení operačních sálů a drobný majetek. Navíc jí město promine pohledávky za energie a nájem, což je od listopadu do března suma přesahující tři miliony korun. „Částku za sály a movitý majetek uhradíme firmě najednou, ne na splátky. Zaplatíme to z rezerv, které si město vytvořilo v minulých letech,“ upřesnil Hájek.

Dohoda byla před dnešním jednáním připravená a odsouhlasená právníky, zastupitelé ji schválili v poměru 18 pro a jeden proti. Poté ji starosta i jednatel PP Hospitals podepsali. Během dubna ještě bude firma nemocnici provozovat, aby byl zajištěný plynulý přechod na kraj. Starosta doufá, že když vše půjde hladce, mohl by kraj nemocnici převzít už v květnu.

Společnost PP Hospitals v dačické nemocnici loni na jaře uzavřela interní oddělení, protože je kvůli dlouhodobému nedostatku lékařů nemohla provozovat. Radnice pak společnosti vypověděla smlouvu, protože jí omezení akutní péče odporovalo, a v říjnu vypršela výpovědní lhůta. Firma po výpovědi odmítla zařízení opustit, nařídil jí to až jindřichohradecký soud. Společnost pak městu nabídla, že pokud se dohodnou na odškodném, nebude se proti verdiktu odvolávat.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Dačice schválily finanční vyrovnání pro…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Dačice schválily finanční vyrovnání pro…

Komentáře

dalších 7 komentářů
Ignácius Reilly Re:Re:Mlékaři!  | 2. 04. 2009 09:20

To je jistě pravda, ale bavme se o medicíně. Kantonsspital prostě nestačí, tak prostě mají okresky, někdy jen s internou, chirdou, gyndou, RTG, labinou a konsiliáři na telefonu. Někde pravda větší. Abychom si špatně nerozuměli, já tady nebojuju za záchranu Dačic, byť mám Českou Kanadu (Kaproun, Matějovec, Landštejn, Zvůle, Rajchéřov, Klášter, Slavonice, Maříž etc) strašně rád. Jen chci říct, že některé věci se během vteřiny dají škrtem pera zrušit, ale velmi těžko vzít zpět.

mlékař Re:Mlékaři!  | 2. 04. 2009 07:56

Ve Schweizu je úplně jiný systém.Hlavně lidem neslibují všechno kdekoliv a kdykoliv zdarma.Tam vládne zdravý rozum, u nás populismus.

Zasvěcený Tak se Kraji předveď  | 1. 04. 2009 23:45

To jsem teda zvědavej, co s tím teď Město s Krajem předvedou. Doktorů je málo všude, malejch špitálů celá země. Sliby socani nadělali, Zimola si na tomhle špitálu udělal hejtmanskou kariéru, tak mu nezbude, než alespoň nějaký čas dělat, že se snaží. Budeme se těšít za pár měsíců, co z toho špitálu zbude.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné