David a jeho přebytkový Goliáš z VZP

Největší česká zdravotní pojišťovna, která se kvůli dluhům dostala dokonce pod nucenou správu, skončí zřejmě na konci roku s dvoumiliardovým přebytkem. Tyto peníze by pak měly být použity na umoření dluhu VZP, kterýloničinilzhruba12 miliard korun. Letos by měl klesnout pod deset miliard…

Ministr zdravotnictví Rath plánuje, že VZP letos skončí s přebytkem

pokud se do situace vloží stát, pak dokonce až na osm miliard korun.

Tohle bude poprvé

Tuto informaci oznámil včera ministr zdravotnictví David Rath, který zároveň předložil vládě i zdravotněpojistný plán. Než však vejde v platnost, musí jej schválit sněmovna. „Je to první plán, který počítá s tím, že VZP skončí s přebytkem,“ důrazně prohlásil Rath. „Klíčové je rovněž to, že plán je úsporný. Škrtly se investice do budov, VZP nebude nadále stavět ty své paláce,“ dodal.

Končíme s internetem

Zdravotní pojišťovna rovněž uspoří i tak, že již nebude nadále platit firmě IZIP za provozování internetových zdravotních knížek. Lidé v nich měli zapsané veškeré potíže a postup léčby, jak ale uvedl Rath, peníze pojištěnců prý touto cestou unikaly na konta politiků ODS. Platy zaměstnanců VZP by se ale měnit neměly, přidáno ale dostanou revizní lékaři, díky čemuž bude pojišťovna moci lépe provádět kontroly.

Metro

David a jeho přebytkový Goliáš z VZP
Ohodnoťte tento článek!