Přejít na obsah

David Rath se i před soudem řídí příslovím Co na srdci, to na jazyku

zpět
5.10.2006

Bývalý ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD) si stojí za svými výroky, kvůli kterým ho zažaloval k pražskému městskému soudu zdravotnický expert a nyní poradce současného ministra Tomáše Julínka (ODS) Pavel Hroboň. Rath to včera řekl novinářům a poté i ve své téměř dvouhodinové výpovědi u soudu...

Prý vždy vycházel ze zpráv ministerstva a svých podřízených. Hroboň po něm v žalobě na ochranu osobnosti požaduje omluvu a finanční satisfakci 500.000 korun.

Milionová Modrá šance

Nelíbí se mu Rathovo vyjádření, že Julínek s Hroboněm spolupracovali na publikaci Modrá šance. Chce omluvu i za tvrzení, že Hroboňovy pracovní smlouvy se Všeobecnou zdravotní pojišťovnoujsoudůkazemtoho, že Modrá šance byla financována z peněz pojištěnců. Hroboně se také dotkl Rathův výrok, podle něhož smlouvymezižalobcemaVZP nebyly pro pojišťovnu výhodné a Hroboň dostal „prakticky za nic“ 2,6 milionu korun. Navíc prý využíval ke svému podnikání zcela zdarma prostory a prostředky VZP. Z peněz pojišťovny měly být údajně hrazeny i semináře o zdravotnictví za účasti Hroboně, na nichž byl podle Ratha prezentován program občanských demokratů. „Ukázalo se, že jsem měl pravdu, že pan doktor Hroboň je blízkým spolupracovníkem Julínka. Je spoluautorem toho dokumentu, který pan Julínek prezentoval před volbami jako program ve zdravotnictví ODS pod názvem Modrá šance. Současně Hroboň získal od VZP částku vyššínež2,5milionukorunza činnosti, které se prakticky nepodařilo dohledat. Výkazy jeho práce jsou velmi sporé,“ uvedl Rath.

Nevýhodná smlouva

Má prý jasné písemné důkazy o tom, že Hroboň měl zvláštní a podle Ratha pro VZP značně nevýhodnou smlouvu. „Vykazoval a fakturoval několik jednání s Julínkem a dalšími členy ODS a za tyto věci dostal více než 2,5 milionu. Z mého pohledu je to jednoznačné,“ myslí si Rath, který se kvůli svým výrokům nevyhnul ani žalobě samotného Julínka. Jejich spor nyní projednává středočeský krajský soud.

Tradiční kritika

„Je to snaha ODS zastrašovat své kritiky. Na to jsme zvyklí. Jejich tendence lidi umlčovat a zastrašovat je jaksi v genetické náplni této politické formace. Já se určitě zastrašit nenechám,“ doplnil Rath. Čelí několika žalobám, sám pak podal nejméně tři - na Julínka, středočeského hejtmana Petra Bendla i na někdejšího místopředsedu ODS Miroslava Macka kvůli známému případu pohlavku, který Rathovi uštědřil na sjezdu České stomatologické komory.Spor s Julínkem bude řešit brněnský, s Bendlem středočeský a s Mackem ostravský krajský soud.

ČTK, Metro


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK, Metro

Komentovat článek: David Rath se i před soudem řídí příslovím Co…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku David Rath se i před soudem řídí příslovím Co…

Komentáře

dalších 7 komentářů
mira-le mira-le Re:zločiny ODS  | 10. 10. 2006 15:20

Mediku aspon se podepiš pod ty nesmysly.Doporučoval bych psychologické vyšetření,nebot tvá nenávist hraničí již psychpatickým jednáním.Víš vůbec jaké voloviny plodíš.Je hrůza,co v dnešní době nechají dostudovat.Pochopitelně pokud vůbec pracuješ v oboru a ne někde na šachtě.

Lékař zločiny ODS  | 6. 10. 2006 00:05

MUDr. Rath má abolutně pravdu a ODS je zločinecká strana, i bývalá KSČ je mirumilovnejší, spachala min zločinů proti národu.

Simon Kohout Re:!!  | 5. 10. 2006 11:20

Bohužel náš "právní řád" umožňuje všem lumpům napíchnout se na zdroje státních,veřejných financí a beztrestně je pumpovat do svých kapes.Je tady přece presumpce neviny,neprokazatelnost kriminálního jednání,ano to jsou téměř všichni ti s úctyhodnou image,jezdící v audinách,vydržující si drahé milenky,stavějící pompézní domy.. na což by si poctivou prací nikdy nevydělali.Trochu strach z majetkových přiznání,ale naštěstí voliči jsou tupí..

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné