David Rath vs. Julínek: Ještě jsme neskončili

Ani zveřejnění jmen sponzorů neukončilo spor, který spolu vedou ministr zdravotnictví David Rath a senátor Tomáš Julínek. Oba politici se navzájem obviňovali ze lži, přičemž Rath následně svého soka vyzval, aby se občanům za své nepravdivé výroky omluvil. Julínek obvinil ministra že mlží kolem své osoby…

Ani zveřejnění jmen sponzorů neukončilo spor, který spolu vedou ministr zdravotnictví David Rath a senátor Tomáš Julínek. Oba politici se navzájem obviňovali ze lži, přičemž Rath následně svého soka vyzval, aby se občanům za své nepravdivé výroky omluvil. Julínek vzápětí prohlásil, že dosluhující ministr se snaží pouze odvést pozornost od své osoby, místo aby zveřejnil své sponzory.

Žádné vytáčky

Julínkovi jde přitom o klub Da Vinci, který Rath pomáhal zakládat. Zástupce sociálních demokratů však uvádí, že jméno jediného sponzora – farmaceutické firmy Boehringer Ingelheim – zveřejnil již v době svého nástupu na ministerstvo. „Na rozdíl od senátora Julínka jsem se ani nevytáčel, ani nevymlouval, ani nelhal,“ dodal Rath včera v rozhovoru pro ČTK. Rath také navíc uvádí, že svou činnost v klubu kvůli svému ministerskému postu načas zastavil, po skončení svého mandátu dost možná i spolupráci s klubem Da Vinci neobnoví. Kromě toho poukazuje i na fakt, že klub se nedotýká zdravotnictví, ale spíše humanitních studií.

Metro

David Rath vs. Julínek: Ještě jsme neskončili
Ohodnoťte tento článek!