DB: Liberecká Hand for Help nemocnici v Pákistánu nepostaví

Liberecká společnost Hand for Help (HfH) nepostaví v Pákistánu vlastní mobilní pediatrickou ambulanci. Zřejmě se spojí s jinou humanitární organizací působící v místě katastrofy a poskytne jí nashromážděný materiál i odborníky. Liberečtí dobrovolníci museli svůj původní projekt přehodnotit, protože nesehnali dostatek finančních prostředků…

které by umožnily samostatné působení v zemětřesením zničené oblasti Kašmíru.

„Prostředky, které máme k dispozici na postavení nemocnice v Pákistánu a zafinancování projektu v původně plánovaném rozsahu, v současné době nestačí,“ řekl vedoucí týmu HfH Jaromír Dolanský. O možné spolupráci podle něho liberecká společnost jedná s organizacemi UNICEF a Maltézská pomoc.

HfH by na odjezd a roční provozování nemocnice potřebovala deset milionů korun, zatím se jí ale podařilo sehnat jen tři miliony. K dispozici přitom už má léky, obvazový i technický materiál, na odjezd čekají lékaři, zdravotníci i členové technického týmu.

Peněz je podle Dolanského málo, řada sponzorů sice během jednání přislíbila organizaci pomoc, peníze by ale poslali, až by nemocnice v Pákistánu působila.

„To je pozdě, bez finančního krytí jsme nemohli vyjet,“ vysvětlil Dolanský. V souvislosti s neštěstím v Pákistánu se podle něho nevzedmula taková vlna solidarity, jako po ničivé cunami na Srí Lance. Lidé ochotní pomoci se také zatvrdili po protestech muslimů proti karikaturám Proroka. Podobně uvažovali i zástupci řady firem.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!