Debata o zdravotnictví skončila bez usnesení, Emmerová to čekala

Bez usnesení skončila čtvrteční debata v Poslanecké sněmovně o českém zdravotnictví. Ministryně Milada Emmerová předložila poslancům dvaatřicetistránkovou zprávu o stavu zdravotnictví a o termínu předložení koncepce…

PRAHA –

Žádné ze tří navržených usnesení nebylo přijato, vládním ani opozičním poslancům se jejich návrhy nepodařilo prosadit.

„Já jsem to čekala,“ řekla po jednání novinářům Emmerová. Připomněla, že již minulý týden při podobné debatě poslance požádala, aby se zbavili předpojatosti.

„Mám dojem, že bohužel známé firmy se jí nezbavily,“ podotkla. Ve sporu koalice s

opozicí šlo o to, zda zdravotnictví má být pojímáno jako veřejná služba, nebo se má řídit zákony trhu.

DÁLE ČTĚTE:
Milada Emmerová žádá stát o peníze\\

Poslankyně Lucie Talmanová (ODS) napadla vládu, že není dlouhodobě schopna koncepčně řešit problémy zdravotnictví. „Prosím, aby alespoň nečinila žádné další kroky, které by krizi prohloubily,“ prohlásila.

Emmerová je přesvědčena, že poslanci detailně nestudovali koncepci ani nový materiál. Podle ní ho nechápali jako doplňkový text, proto kritizovali, že problémy jsou vytrženy z kontextu.

„Dokud lidé nepochopí, že zdraví není trh, že se s ním nedá obchodovat, pak je mi líto, ale to se nedomluvíme nikdy,“ řekla.

Ministryně má v průběhu příštího týdne odevzdat vládě návrh krátkodobých stabilizačních opatření jako přílohu původní koncepce. Tu už vláda má, ale zatím ji neprojednala.

V polovině dubna projedná text Rada hospodářské a sociální dohody, poté koncem dubna nebo začátkem května kabinet.

To, že zatím koncepce nebyla přijata, podle Emmerové činnost ministerstva nenarušuje. Zákony, které vycházejí ze stejné filozofie jako koncepce, již ministryně předkládá.

„Jestli se tu s někým přu, jak se má pojímat zdravotní služba nebo nemá, je to zajímavé, ale není to určující pro přijetí zákonných norem, které by měly tuto strategii zakotvit,“ uvedla.

ČTK

MUDr. Karel Jiří Rosenberg

Je pozoruhodné, že Emmerová čekala, že žádné usnesení nebude. Musí si být tedy sama dobře vědoma toho, že jednak ona sama není schopna dík své pokleslé komunistické psyché předložit nic kloudného, jednak též to, že naši politici, potažmo zákonodárci, nejsou rovněž schopni vyprodukovat cokoliv pozitivního. Jsou to lumpové, zlodějové – viz jejich zmrazené platy – a podvodníci. Nejlépe by se s nimi vypořádal výbor pro obecné blaho. Ale vy – politické panstvo – do roka

a do dne!

MUDr. Richard IRGL

Slyšte všichni labutí píseň odcházející ministryně!!! Jaká to chytrá slova, zase objevila Ameriku!

Ohodnoťte tento článek!