Přejít na obsah

Děkujeme, odcházíme: zatím bez výpovědí

zpět
6.12.2010
podpis, pero, smlouva, dohoda
zvětšitpodpis, pero, smlouva, dohodaZdroj: www.thedailygreen.com

podpis, pero, smlouva, dohoda | Zdroj: www.thedailygreen.com

 

Nemocnice ve Zlínském kraji se na eventuální výpovědi připravují, zatím však žádná konkrétní data o počtu odcházejících lékařů nemají. "K 30. listopadu nepodal v rámci výzvy výpověď žádný lékař," uvedl ředitel Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Bohuslav Škubal.

Kolik výpovědí lze do konce tohoto roku očekávat, zatím neví. Nemocnice se prý ovšem na potenciální odchod lékařů připravuje. Podle něj vedení nemocnice samozřejmě musí počítat i s tím, že k výpovědi se v rámci akce Děkujeme, odcházíme, rozhodne avizovaný počet asi sto třiceti lékařů.

„Pokud by došlo k variantě hromadných výpovědí, nastal by v naší nemocnici dočasně nouzový provoz. Jsme povinni zajistit akutní péči, to znamená stavy, kdy je pacient bezprostředně ohrožen na životě,“ uvedl. Některá oddělení, která pečují o chronicky nemocné pacienty, by zřejmě uzavřeli. Situace není jasná ani v uherskohradišťské nemocnici.

„Ke konci listopadu jsme nezaznamenali žádnou výpověď podanou v souvislosti s výzvou Děkujeme, odcházíme,“ konstatoval její mluvčí Ludvík Valouch. Ani kroměřížská nemocnice zatím žádnou výpověď neobdržela. Vedení vnímá tuto celorepublikovou akci Lékařského odborového klubu jako vážný problém.

Řešení příčiny je ovšem podle mluvčí Veroniky Klímové zcela mimo kompetenci nemocnice. „Zásadní bude, kolik lékařů skutečně výpověď k 31. prosinci podá,“ uzavřela Klímová. Vsetínská nemocnice ve spojitosti s výzvou neeviduje žádné výpovědi.

„Nemáme an ipředběžné informace o tom, že by se někteří z lékařů chtěli připojit,“ doplnila mluvčí vsetínské nemocnice Lenka Plačková. Okolnosti výzvy Děkujeme, odcházíme chápe i předseda zlínského sdružení České lékařské komory Lubomír Nečas.

„Akci podporuji, i když se jedná o nouzové řešení. Společnost si neuvědomila, že lékařů je málo. Už dnes se v kraji potýkáme s nedostatkem lékařů,“ dodal.


Autoři

Lenka Bořutová, Regionální deník

Komentovat článek: Děkujeme, odcházíme: zatím bez výpovědí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Děkujeme, odcházíme: zatím bez výpovědí

Komentáře

dalších 6 komentářů
A. aktuálně zlín  | 6. 12. 2010 21:40

Navíc je tam napsané Zlín neurologie 7 z 11. Takže článek buď nemá aktuální informace nebo se budou ve Zlíně divit.

A. ad bruno  | 6. 12. 2010 21:37

Přesně, jsou na to hromadné schůze, výpovědi podávají celé kolektivy. Stačí se podívat na facebook, stránka děkujeme, odcházíme .... tam jsou aktuální informace.

bruno odejdou  | 6. 12. 2010 18:49

Výpovědi budou na stole ředitelů do 31.12. Poté už budou mít neochvějnou jistotu odchodu svých lékařů. Nemocnice zkolabují, výpovědi se již podepisují v Motole , Brně Bohunicích, u sv. Anny úrazové,Na Vinohradech, ve FN Olomouc, a všude jinde.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné