Dělají si s námi, co chtějí, stěžují si pacienti

Titulní obrázek

Připlácet si za recepty, léky a pobyt v nemocnici. Tak s touto skutečností, která už v dohledné době nastane, se řada obyvatel tachovského regionu nedokáže vyrovnat. Mnozí z nich zašli ve svých názorech tak daleko, že vše považují za neetické a dokonce i nelidské…

Připlácení za léky i za pobyt v nemocnici je podle některých neetické a nelidské

„Podle mne stát chce těžit z toho, že nemoci se prostě člověk leckdy ani nedokáže ubránit. Přijde a léčit se musí. A věci s tím související my prostě budeme dotovat. To se dá směle přirovnat k hyenismu,“ tvrdí Jaroslav Zíma z Tachova.

Pod jeho názor se podepisuje Milada Štěpanovská z Plané. „Lékařská péče by měla být bezplatná. Těžit z lidského neštěstí je nelidské,“ připojuje se.

Pacientům se také nelíbí, že by si měli platit za pobyt v nemocnici. „Jsem zvědavý, jestli se pak zlepší nemocniční péče. A to si v současné době nedovedu představit. Jsem přesvědčený, že vše zůstane tak, jako když se za pobyt neplatilo,“ uvedl Dalibor Malý ze Stříbra.

„A my z Tachovska jsme v tomto ohledu biti dvojnásob. Tady v regionu žádná nemocnice není. Chceš vyšetření v nemocnici? Tak si zaplať dopravu,“ kroutí hlavou občan Stříbra.

„Dělají si s námi, co chtějí. Vědí, že na zdraví člověk šetřit nemůže,“ podotkla Milada Štěpanovská.

Najdou se ale i tací, kteří se tohoto příplatkového systému zastávají.

„Peníze stát prostě nemá. Ani na zdravotnictví. A nelze přece připustit, aby kvůli finančnímu kolapsu trpěli pacienti. Hold si vše musíme platit sami. A v tomto směru přece nelze litovat peněz. Každý rád zaplatí, když bude ohroženo zdraví jeho, nebo někoho z jeho blízkých. Pak půjdou všechny řeči o drahotě stranou,“ je přesvědčený Marián Kolesnáč z Tachova.

Miloš Němec, Regionální deník

Ohodnoťte tento článek!