Přejít na obsah

Dělají si s námi, co chtějí, stěžují si pacienti

zpět
22.11.2007

Připlácet si za recepty, léky a pobyt v nemocnici. Tak s touto skutečností, která už v dohledné době nastane, se řada obyvatel tachovského regionu nedokáže vyrovnat. Mnozí z nich zašli ve svých názorech tak daleko, že vše považují za neetické a dokonce i nelidské...

Připlácení za léky i za pobyt v nemocnici je podle některých neetické a nelidské

„Podle mne stát chce těžit z toho, že nemoci se prostě člověk leckdy ani nedokáže ubránit. Přijde a léčit se musí. A věci s tím související my prostě budeme dotovat. To se dá směle přirovnat k hyenismu,“ tvrdí Jaroslav Zíma z Tachova.

Pod jeho názor se podepisuje Milada Štěpanovská z Plané. „Lékařská péče by měla být bezplatná. Těžit z lidského neštěstí je nelidské,“ připojuje se.

Pacientům se také nelíbí, že by si měli platit za pobyt v nemocnici. „Jsem zvědavý, jestli se pak zlepší nemocniční péče. A to si v současné době nedovedu představit. Jsem přesvědčený, že vše zůstane tak, jako když se za pobyt neplatilo,“ uvedl Dalibor Malý ze Stříbra.

„A my z Tachovska jsme v tomto ohledu biti dvojnásob. Tady v regionu žádná nemocnice není. Chceš vyšetření v nemocnici? Tak si zaplať dopravu,“ kroutí hlavou občan Stříbra.

„Dělají si s námi, co chtějí. Vědí, že na zdraví člověk šetřit nemůže,“ podotkla Milada Štěpanovská.

Najdou se ale i tací, kteří se tohoto příplatkového systému zastávají.

„Peníze stát prostě nemá. Ani na zdravotnictví. A nelze přece připustit, aby kvůli finančnímu kolapsu trpěli pacienti. Hold si vše musíme platit sami. A v tomto směru přece nelze litovat peněz. Každý rád zaplatí, když bude ohroženo zdraví jeho, nebo někoho z jeho blízkých. Pak půjdou všechny řeči o drahotě stranou,“ je přesvědčený Marián Kolesnáč z Tachova.

Miloš Němec, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Dělají si s námi, co chtějí, stěžují si pacienti

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Dělají si s námi, co chtějí, stěžují si pacienti

Komentáře

dalších 8 komentářů
Bob Provinční Tachove, budíček  | 22. 11. 2007 21:58

Co to melete? Platit 60 Kč v lázních či ve špitálu se vám zdá moc? A ty 30 Kč poplatky vymysleli politici s cílem regulovat návštěvnost u lékařů, potažmo platby pojišťoven s cílem někde ušetřit. Na základě slovenských zkušeností toto opatření nevydrží dlouho. A vůbec to není problém. Problém (jiný) nastává nyní - nemocnice přecházejí do akciových společností a v roce 2009 to samé čeká zdr.pojišťovny. A to je průšvih. Větší, než že jste přišli o okresní nemocnici. Ale za to si můžete sami. Blbě jste si zvolili svoje zastupitele.

karel tejnora Dělají su s námi ...  | 22. 11. 2007 21:39

Za socíku se chodilo k lékaři s kafem,flaškou, králikem, vajčky atd. bylo to poněkud trapné na obě strany. Konkretně znám, že pacient leží 15 měsíc v nemocnici a celou penzi inkasuje rodina a vůbec se nestydí. A zde uator článku předvádí žalostné kvílení ještě před brodem. Dejte návod, jak dostat peníze z těch, kteří ze systému profitují, jinak Paroubek zvýší odvody a stejně to zpaltí děti dnešních kvílících v v pojištění, pokud ho platí. Nazdar kt

Třeba to dořeší Re:Bohužel  | 22. 11. 2007 17:55

Ty pojišťovny se uregulovaly, nemocnice se řeší.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné