Přejít na obsah

Diag Human jmenoval nového rozhodce, opět jím bude Švýcar

zpět
29.4.2010
soud, spravedlnost, zákony
zvětšitsoud, spravedlnost, zákonyZdroj: www.fbi.gov

soud, spravedlnost, zákony | Zdroj: www.fbi.gov

 

Společnost Diag Human, která se v arbitráži na českém státu domáhá mnohamiliardového odškodnění za zmaření jejích obchodů s krevní plazmou, jmenovala do přezkumného senátu nového rozhodce.

Na dotaz Práva to včera uvedl právní zástupce Diagu Jan Kalvoda s tím, že jméno nového arbitra oznámí firma protistraně i veřejnosti dnes.

„Zatím k tomu mohu jen sdělit, že je to švýcarský univerzitní profesor a člen poradních orgánů švýcarských ministerstev,“ řekl Právu Kalvoda.

Předchozí rozhodce za Diag Human, švýcarský auditor Damiano Della Ca, se s výtkami na adresu ostatních rozhodců a poté i náměstka ministryně zdravotnictví Marka Šnajdra vzdal na konci března svého místa v tříčlenném rozhodčím senátu.

Della Ca se například ohradil proti postupu svých kolegů ze senátu - předsedajícího Petra Kužela a bývalého proděkana plzeňských práv Milana Kindla, kterého do sporu vyslal stát, že nevydali Nejvyššímu soudu v požadovaném termínu rozhodčí spis.

Ten má být přitom pro soud podkladem pro vynesení rozsudku, zda Kužel byl Obvodním soudem pro Prahu 6 jmenován rozhodcem v souladu se zákonem. Švýcarovi rovněž vadila skutečnost, že Kužel se bez jeho vědomí rozhodl na začátku roku přizvat do sporu jako další dva žalobce firmy s neznámou vlastnickou strukturou - švýcarskou Towit Machinery a Dumfries Holdings.

Ta má sídlo v karibském daňovém ráji Svatý Vincent a Grenadiny. Kužel s Kindlem nároky zmíněných firem požadujících po státu miliardy nakonec před několika týdny zamítli.

K rozhodnutí Della Ca opustit arbitráž podle jeho slov přispěla i nedávná reportáž České televize, která mimo jiné upozornila na to, že zahraniční právník, jenž do arbitráže přihlásil karibskou firmu, je současně klientem advokátní kanceláře Milana Kindla.


Klíčová slova

Autoři

Parávo

Komentovat článek: Diag Human jmenoval nového rozhodce, opět jím…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Diag Human jmenoval nového rozhodce, opět jím…

Komentáře

další 2 komentáře
Apech Justiční mafie se Šnajdrem jsou v křeči  | 29. 04. 2010 12:04

Nejsou ti hoši náhodou z ODS ?

Kubrt Justiční mafie se Šnajdrem jsou v křeči  | 29. 04. 2010 09:59

Milan TurboKindl se svým žákem Kuželem byli do funkcí dosazeni dvojicí Šnajdr-KatarNěmec (ten má mimochodem se Šnajdrem velmi výhodnou smlouvu na "právní služby" ministerstvu zdravotnictví, byť se ji hoši snažili skrýt jako v případech dalších ministerstev za osobu KatarNěmcova společníka Bláhu). Turbo Kindl poslal "klienta", aby dělal bílého koně, ale pak se provalilo příliš mnoho průserů, tak nakonec Kužel i TurboKindl nakonec asi nedostanou ani Šnajdrem slíbených 10 mega pro každého za "arbitrování". Je to bohužel ale jen jeden ze Šnajdrových tunelů. Spousta dalších jich ještě čeká na vynesení na světlo boží (jak z MZ, tak z VZP, kde Šnajdr také přes správní radu řediteluje, ale odpovědnost nese příliš ambiciozní nešťastník Horák).

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné