Díky akreditaci může chirurgické centrum vzdělávat lékaře

lékařka, lékaři

Nemocnice teď může vzdělávat své lékaře a také poskytovat praktickou výuku i pro lékaře z jiných zdravotnických zařízení.

Akreditaci pro specializační vzdělávání lékařů v oboru cévní chirurgie získalo v těchto dnech Centrum cévní a miniinvazivní chirurgie Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny Agel. „Nemocnice díky tomu může vzdělávat nejen své lékaře, ale také poskytovat praktickou výuku pro lékaře z jiných zdravotnických zařízení,“ vysvětlila mluvčí holdingu Agel Hana Szotkowská. Dodala, že pacientům mimo jiné nově získaná akreditace potvrzuje, že dostávají garantovanou a kvalitní péči.

„Certifikát, pro jehož získání musela nemocnice splnit řadu podmínek, má platnost devět let,“ informovala Hana Szotkowská. „Akreditace má pro oddělení velký význam. Umožní mladým lékařům se zájmem o tento obor absolvovat převážnou část praxe na vlastním pracovišti přímo v naší nemocnici. Zároveň může oddělení sloužit jako školicí středisko pro lékaře z jiných zařízení nebo oborů, kteří mají předepsanou praxi v tomto oboru. Tím, že nemocnice prošla akreditací, dává najevo, že splňuje ty nejpřísnější směrnice a standardy,“ pověděl primář Centra cévní a miniinvazní chirurgie Nemocnice Podlesí Daniel Říha.

Akreditaci uděluje akreditační komise, která je složena z předních odborníků v daném oboru, kteří posuzují podle náročných požadavků stanovených Ministerstvem zdravotnictví ČR. „Nároky na udělení se týkaly dostatečného počtu školitelů, jejich kvalifikace, způsobu celoživotního vzdělávání a prezentační činnosti, počtů a typů výkonů prováděných na chirurgickém oddělení,“ popsala Hana Szotkowská. „V rámci komplexního Kardiovaskulárního centra je tedy kromě kardiologie a kardiochirurgie poskytována špičková péče i pacientům s onemocněním cév zásobujících končetiny a mozek. S ohledem na dlouhodobé zkušenosti s miniinvazivní chirurgií se na oddělení provádí i široké spektrum laparoskopických operací,“ dodala.

Ohodnoťte tento článek!