Divize Medical Services vydavatelství Mladá fronta podporuje charitativní koncert spolku ALSA – Společně proti bezmoci

Alsa

Barbora Poláková, Ondřej Brzobohatý, Matěj Ruppert, Tonya Graves a jiní vystoupí 25. 10. 2018 od 20 hodin v Pražské křižovatce na prvním charitativním koncertu spolku ALSA, z.s. Společně proti bezmoci.

Ve čtvrtek 25. října se uskuteční první charitativní koncert věnovaný pacientům s ALS . “ Je to jedinečná příležitost, jak zviditelnit závažnost onemocnění ALS a zároveň podpořit pacienty a jejich rodiny” říká Eva Baborová, výkonná ředitelka ALSA z.s.. Výtěžek z prodeje vstupenek bude použit na výjezdy mobilního týmu, na osvětu, školení a odbornou péči.

„ALS je jedna z nejhorších, ne-li nejhorší nemoc vůbec. Já jsem měl to štěstí v životě, že jsem zdravý a pokládám za povinnost pomáhat. Myslím si, že POMOC je velmi potřebná a budu i nadále tuto nadaci podporovat.“ David Kraus

Místem konání koncertu je kostel sv. Anny – prostor Pražské křižovatky ve Zlaté ulici na Praze 1. Večerem provede Libor Bouček. Začátek je v 19:00 hodin. Vstupenky v ceně od 349,-Kč do 999 Kč lze zakoupit v předprodeji sítě TICKETMASTER na www.ticketmaster.cz

Těšit se můžete na vystoupení jednotlivců, ale i unikátních dvojic – například na Ondřeje Rumla s Danielou Písařovicovou či Ondřeje Brzobohatého s Matějem Ruppertem. Program obohatí akrobatky ze skupiny Arte Levite a potěšit milým slovem přijde dlouhodobá podporovatelka Patricie Solaříková.

Celý koncert bude doprovázen promítáním videí jak našich pacientů, tak našich patronů.

Vystoupí: Thom Artway, Daniela Písařovicová, Barbora Poláková, Ondřej Brzobohatý, David Kraus, Tonya Graves, Peter Pecha, Matěj Ruppert, Ondřej Ruml, Peter Pecha, Kateřina Sedláková, ARTE levite, Michal Hrůza a.j.

Dramaturg pořadu je známý český scénárista a dramatik Jan Drbohlav, držitel ceny Elsa 2005 za nejlepší scénář (In nomine patris), člen České i Evropské filmové a televizní akademie.

Alsa z.s. je sdružení dobrovolníků z řad lékařů neurologů, rehabilitačních sester, logopedů, sociálních pracovníků, které vzniklo na půdě Neurologické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze. Fungujeme jako jediná organizace, která se zabývá onemocněním ALS. Chceme, aby nemocní neumírali v nedůstojných podmínkách a bolestech tam, kde je možné nabídnout snesitelnější alternativu. V současné době podporujeme pacienty a jejich rodiny nejen finančně. Zapůjčujeme z naší soukromé půjčovny nedostupné a finančně velice náročné pomůcky. Tým odborníků vyjíždí přímo do domovů pacientů. Organizujeme rekondiční pobyty a jsme schopni například pomoci pacientům s konzultací vhodných léčebných terapií.

„Alse a všem lidem s ní spojeným patří můj velký obdiv. Snaží se o změnu, jejich pomoc je konkrétní a opravdu pomáhá. Zasloužili by si větší pozornost a podporu, protože té práce je opravdu hodně a pacienti s ALS podporu potřebují“ patronka nadace Daniela Peštová

Partneři akce

Velký dík patří všem sponzorům a partnerům, bez jejichž podpory by se koncert nemohl uskutečnit. Generálním parterem je firma BNG group a.s., dalšími partery jsou firma Rapid a.s., Karlovarské minerální vody, a.s., OSA – Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním, z.s., Dejsivino, s.r.o. Děkujeme také mediálním partnerům České televizi, rádiu Relax, A11, s.r.o. a (v případě že nás podpoříte I Vám)

Ohodnoťte tento článek!