Přejít na obsah

Dnes jednání s Pharmosem

zpět
1.3.2006

Ministr zdravotnictví David Rath by se dnes v podvečer měl sejít se zástupci firmy Pharmos a jednat s nimi o dodávkách léků do nemocnic. Firma Pharmos v úterý podala trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli možnému úplatkářství na ministerstvu zdravotnictví při uzavírání smluv na dodávku léků...

„Budu apelovat, aby Pharmos léky dodával v rámci platných smluv,“ řekl ministr. Dodal, že chce od nich vědět, kdo z pracovníků ministerstva se měl dopustit korupce.

„V trestním oznámení definuji osoby. Ale je otázka na policii, aby zjistila, jestli to je skutečně ta konkrétní osoba nebo je to jen prostředník,“ řekl ČTK předseda představenstva společnosti Pharmos Roman Kejzlar.

Rath dodal, že bude řešit problémy zdravotnictví i s ODS, míní-li to vážně. Reagoval tak na inzerát v tisku, který zadala ODS. Vyzývá v něm „všechny demokratické parlamentní strany k věcnému řešení krize zdravotnictví ještě před volbami.“

„Určitě, pokud by to ODS myslela vážně a není to jenom její trik,“ řekl o pozvání Rath. „Čekal bych pozvání dopisem. Copak Topolánek nezná adresu ministerstva zdravotnictví? Jestli ne, tak ať se podívá třeba do Zlatých stránek,“ uvedl ironicky.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Dnes jednání s Pharmosem

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné