Přejít na obsah

Dnes startuje kampaň k prevenci dětských úrazů Neriskuj to!

zpět
3.10.2011
Dětské úrazy
zvětšitDětské úrazy
Autor: PL

Dětské úrazy | Autor: PL

 

Neriskuj to! je název projektu zaměřeného na prevenci dětských úrazů při sportu. Letošní kampaň startuje dnes a jejím cílem je zvýšit znalosti dětí i rodičů o rizicích spojených zejména s adrenalinovými sporty bez ochranných doplňků. ČTK to za organizátory řekla Tereza Květoňová z Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).

Zhruba 38 tisíc dětí a dospívajících se ročně léčí v nemocnici s úrazem, převažují děti do 14 let. Nejvážnější úrazy jsou z dopravních nehod a jízdy na kole, in-line bruslích a na skateboardu.

„Mnohým úrazům při sportu je možné předcházet používáním kvalitního vybavení a ochranných doplňků - přilby chránící hlavu, chráničů na lokty, zápěstí, dlaň, kolena a bradu,“ řekla docentka Veronika Benešová z Centra úrazové prevence ve Fakultní nemocnici Motol.

Preventivní projekt Neriskuj to! tvoří především adrenalinové exhibice, na nich špičkoví sportovci dětem ukážou, že i při běžném sportování je nutno používat přilbu a chrániče. Platí to při běžné projížďce stejně jako třeba při zkoušení nebezpečných kreací ve skateparku.

S tímto cílem vyrážejí jedni z nejlepších BMX, in-line a skateboardových jezdců v prvním říjnovém týdnu na adrenalinovou jízdu po českých základních školách. Mistr ČR v BMX freestylu Ondřej Šléz nebo čtyřnásobný mistr ČR v in-line bruslení na minirampě Daniel Hanka předvedou své umění a budou si povídat s dětmi i učiteli o prevenci úrazů a používání přilby a dalších doplňků při jízdě na kole, in-line bruslích nebo skateboardu. Zástupci červeného kříže vysvětlí dětem i učitelům základy první pomoci.

První zastávkou kampaně bude v pondělí pardubická třetí základní škola Pardubice - Polabiny, v úterý českobudějovická základní škola v ulici O. Nedbala, ve středu základní a mateřská škola Tupoleva v Praze 9, ve čtvrtek brněnská základní škola v Labské ulici a v pátek liberecká základní škola v České ulici.

Součástí projektu jsou internetové stránky. Na webu www.neriskujto.cz najdou především mladí nadšenci a zájemci o adrenalinové sporty řadu užitečných rad, doporučení a bezpečnostních pravidel pro adrenalinové sporty. Mohou se podívat na naučná videa a soutěžit o hodnotné ceny.


Komentovat článek: Dnes startuje kampaň k prevenci dětských úrazů…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné