Do českého zdravotnictví pronikli Rakušané

Titulní obrázek

Rakušané investují do českého zdravotnictví – společnost Vamed, která je předním světovým hráčem v oblasti poskytování zdravotní péče a turistiky za zdravím, před několika dny převzala českou firmu Mediterra. Mediterra v Česku provozuje čtyři zdravotnická zařízení…

Rakouská firma Vamed definitivně převzala českou společnost Mediterra, kde koupila stoprocentní podíl.

a je to firma známých jmen.

Její jednatelkou je bývalá ministryně zdravotnictví Helena Rögnerová. Ve svém týmu má Pavla Koláře, tedy lékaře, který pečuje o českého prezidenta, či Karla Lewita, zakladatele manuální medicíny v Česku.

Mezi klienty Mediterry se pak řadí vrcholoví sportovci – od hokejisty Patrika Eliáše až po mistryni světa ve slalomu na lyžích Šárku Záhrobskou. Personál Rehabilitační kliniky Malvazinky – bývalého zařízení Sanopz -, která spolu se zařízeními v Tanvaldu, Sedlčanech a Neratovicích patří do portfolia Mediterry, se staral také o známý zlomený malíček hokejisty Jaromíra Jágra.

Cenu, kterou rakouská firma zaplatila, společnosti odmítly zveřejnit. Výhodou tuzemských nemocnic by však mělo být získání know-how ze zahraničí, zvýšení kvality péče a zavedení evropských standardů.

Mediterra navíc nemusí být jedinou společností, kterou rakouský dravec v Česku získá. „Nyní je pro nás nejdůležitější poskytovat dobrý servis, ale když se nám naskytnou další příležitosti k nákupu, budeme je určitě pečlivě zvažovat a posuzovat,“ řekl HN jednatel firmy Vamed Jochen Sagadina.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Hosodářských novin iHNED.cz neboZDE.

Zuzana Luňáková, Hospodářské noviny

Ohodnoťte tento článek!