Přejít na obsah

Do konkurzu na šéfa IKEM přišlo 14 přihlášek, i ředitele Malého

zpět
22.8.2011
dokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouva
zvětšitdokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouvaZdroj: aceonlineschools.com

dokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouva | Zdroj: aceonlineschools.com

 

Do konkurzu na ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) přišlo 14 přihlášek. ČTK to řekl mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň. Potvrdil, že se přihlásil také nynější ředitel docent Jan Malý.

Výběrová komise se sejde kolem půlky září a doporučí ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi (TOP 09) vítěze. Je pak na něm, zda vítěze jmenuje, nebo dá přednost jinému kandidátu.

Podle Týdne.cz se o funkci uchází i několik spolupracovníků Malého, jako je přednosta kardiochirurgie profesor Jan Pirk, zástupce ředitele Michael Želízko a bývalý přednosta transplantační chirurgie profesor Miloš Adamec. Jejich přihlášky ale nechtěl Sršeň potvrdit.

Ministr vypsal výběrové řízení na ředitele IKEM v červnu. Vysvětlil to tím, že chce „personálně stabilizovat IKEM a získat pro něj novou legitimitu“.

Docenta Malého kritizovala média kvůli hospodaření IKEM, prý bylo pod jeho vedením neprůhledné. Média poukazovala i na nepřiměřené majetkové poměry managementu. Psala, že syn ředitele Malého, který v IKEM pracuje jako vedoucí lékař operačních sálů, si údajně koupil byt za 16,5 milionu. O hospodaření kliniky a majetky šéfů se tehdy začala zajímat policie.

Vedení IKEM po zveřejnění konkurzu na datech doložilo, že hospodaření IKEM za pět měsíců letošního roku skončilo ziskem 114 milionů korun. Trvale ziskové je prý od roku 2007, kdy je Malý ředitelem. Na předchozí roky zadal IKEM hloubkový audit.

O IKEM se psalo také v souvislosti s údajným plagiátem vědecké práce, opsal ji údajně uchazeč o místo šéfa transplantační chirurgie Jiří Froněk. Ředitel ho jmenoval poté, co nařčení vyvrátila komise Univerzity Palackého v Olomouci.


Komentovat článek: Do konkurzu na šéfa IKEM přišlo 14 přihlášek, i…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné