Do nemocnice v Jihlavě se elektronicky objednává už 1500 pacientů

počítač, internet

Do systému elektronického objednávání pacientů v jihlavské nemocnici se dnes zaregistroval 1500. klient. ČTK to oznámila mluvčí nemocnice Veronika Pysková.

Tým odborníků z nemocnice a kraje Vysočina, který je zřizovatelem nemocnice, spolupracoval na projektu takzvané eAmbulance s partnery z Tchaj-wanu a do provozu ho uvedl loni v červnu. V současné době je do něj v nemocnici zapojeno 38 ambulancí.

„Počet zaregistrovaných klientů předčil naše očekávání,“ řekl ČTK Petr Pavlinec z krajského odboru informatiky.

Podle Českého statistického úřadu umožňovala koncem roku 2010 elektronické objednání pacientů necelá dvacítka nemocnic v Česku. Podle Pavlince podobné objednávací systémy existují hlavně v privátní sféře. „Nevím o žádném jiném veřejném zařízení, kde by podobný systém fungoval v takovém rozsahu,“ uvedl Pavlinec.

Pacienti se mohou do ambulancí objednat telefonicky nebo prostřednictvím internetu. V kontaktním centru u vchodu do nemocnice si vyzvednou osobní čtyřmístný PIN kód. Na internetové stránce www.eAmbulance.cz si zvolí zdravotnické zařízení, vyberou oddělení nebo konkrétního lékaře a systém jim nabídne volné termíny. Pacient navíc může lékaři zanechat informaci o konkrétních zdravotních problémech. O potvrzení rezervace uvědomí pacienta sms zpráva nebo e-mail.

Podle Šárky Kovačkové z kontaktního centra se do systému denně zaregistrují v průměru dvě desítky lidí. Do konce ledna bude systém podle Pavlince zaveden také v pelhřimovské nemocnici a podle hejtmana Jiřího Běhounka by ho do poloviny letošního roku měly začít používat i zbývající nemocnice v kraji. „O projekt se zajímají i nemocnice z jiných krajů,“ dodal Pavlinec.

Náklady na projekt elektronického objednávání pacientů dosáhly přibližně čtyř milionů korun. Kraj Vysočina i tchaj-wanská společnost Institute for Information Industry se o ně podělily rovným dílem.

Ohodnoťte tento článek!