Přejít na obsah

Do opravy chebské nemocnice vloží kraj 130 milionů korun

zpět
26.9.2010
rekonstrukce, stavba
zvětšitrekonstrukce, stavbaZdroj: www.usak.ca

rekonstrukce, stavba | Zdroj: www.usak.ca

 

Náročná rekonstrukce, která si vyžádá i částečné omezení provozu, čeká chebskou nemocnici. Karlovarský kraj na tuto opravu vyčlenil 130 milionů korun a oprava má trvat čtrnáct měsíců.

Do výběrového řízení, které na tuto zakázku kraj vypsal, se přihlásilo osm firem. „Šest z nich překročilo celkovou výši zakázky, a byly ze soutěže vyloučeny. Zůstaly dvě a z toho jedna také nesplnila podmínky zadání. Soutěž nakonec vyhrálo sdružení firem Hochtief CZ, které tvoří firmy Algon a Thermia Bau,“ uvedl krajský radní Jaroslav Bradáč (ČSSD). Z vypsaného výběrového řízení tak vypadly firmy Metrostav, zlínská společnost, Tima, Svietelsky a společnost z Říčan.

Hochtief CZ podle Bradáče navíc nabídl i nejlevnější cenu. Nemocnici opraví za 120 milionů 296 tisíc korun. „Byla to absolutně nejnižší nabídka,“ zdůraznil.

Součástí rekonstrukce chebské nemocnice je spojovací chodba, která sloučí dosud jednotlivé budovy v areálu nemocnice a vzniknou zde i nové ambulace.

Karlovarský kraj zatím nepočítá s tím, že by chebskou nemocnici dal do pronájmu. Zájem o ni projevila společnost Asklepion Romana Šmuclera.

Podle radního Václava Larvy (ČSSD) by ale kraj měl obdobně jako sokolovskou nemocnici, která jde do pronájmu pravděpodobně už 1. ledna příštího roku, řešit i chebskou a karlovarskou. „Je to ovšem můj názor, nic jsme nikomu neslíbili,“ zdůraznil. Podle něj je ideologie jedna věc, ale kraj musí především zajistit zdravotní péči pro lidi. A situace ve zdravotnictví se minimálně další čtyři roky nezlepší, “ vysvětlil. Podle radního Bradáče ale bude chebská nemocnice po dokončené rekonstrukci solidním zdravotnickým zařízením s dobrou perspektivou a solidní medicínou v dobrých podmínkách


Autoři

Ivana Kalinová, Regionální deník

Komentovat článek: Do opravy chebské nemocnice vloží kraj 130…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Do opravy chebské nemocnice vloží kraj 130…

Komentáře

1 komentář
znalý stavu už zase!  | 26. 09. 2010 22:31

kdo jiný než Thermia Bau,zase odnož Baustavu.Neuvěřitelné!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné