Do plánské nemocnice se vrátí zdravotnictví

Titulní obrázek

Nový majitel nemocničního areálu v Plané má v oblasti péče o zdraví na Tachovsku velké plány. Prvním krokem k naplnění jeho záměru je pozvednutí pět let uzavřené nemocnice. Developerská společnost Bussmark, která stojí za kupcem, společností FFUS, má zájem oživit v areálu zdravotnické služby…

K rozsahu se zatím nevyjadřuje, na koncepci v tuto chvíli stále pracuje. Probíhají jednání s možnými partnery a zdravotními pojišťovnami. K budoucím spolupracovníkům tak může patřit například Roman Šmucler, který o nemocnici rovněž projevil zájem. „V té době už ale padlo rozhodnutí o prodeji společnosti FFUS,“ potvrdil správce konkurzní podstaty Jan Špelina.

„V Plané se snažíme zachovat zdravotnické zařízení. Otázka zní, v jakém rozsahu,“ informoval Právo zástupce nového vlastníka Dalibor Miketa. V nemocnici, jak dodal, zatím zůstávají odborné ambulance, které provozuje Poliklinika Tachov, a také dětský domov, jehož zřizovatelem je Plzeňský kraj.

Zprovoznění nemocnice je první vlaštovkou záměru, který firma společně se svými finančními partnery v Plané i dalších místech v dosažitelném okolí má. „Jde o kompletní péči, přes základní zdravotnické obory po domy s pečovatelskou službou a péči nadstandardní,“ vysvětlil zástupce společnosti.

„Pro areál v Plané hledáme optimální využití právě s návazností na další námi vytipovaná zařízení, o něž máme zájem,“ uvedl a dodal, že jakékoliv upřesnění oborů by bylo v tuto chvíli předčasné a spekulativní.

„Nepůjde o konkurenci stávajícím zdravotnickým zařízením,“ objasnil, „ale o vyplnění „mezer“ v rámci pokrytí oblasti zdravotnickou péčí.“ Společnosti jde slovy zástupce o obory, které v dané oblasti evidentně chybějí. „Tam vidíme své pole působnosti,“ upřesnil s dovětkem: „Spolupracujeme s týmem lékařských odborníků, specialistů, řada jednání nás teprve čeká.“

Nemocnice v Plané by měla začít fungovat už v příštím roce. „Usilovně na tom pracujeme, ale bez „porodních bolestí“ to asi nepůjde,“ uzavřel zástupce nového majitele.

Jindra Pašková, Právo

Ohodnoťte tento článek!