Přejít na obsah

Do úrazovky možná umístí ambulanci

zpět
28.6.2007

Kdyby Brno převzalo Úrazovou nemocnici, mohlo by mu to pomoci při řešení problémů jeho poliklinik. Město spravuje dvě, obě však potřebují opravy, na které nejsou peníze. V Úrazové nemocnici by našly místo některé ambulance z poliklinik...

Kdyby Brno převzalo od ministerstva zdravotnictví Úrazovou nemocnici, mohlo by mu to pomoci při řešení problémů jeho poliklinik.

Město spravuje dvě, obě však sídlí v zanedbaných budovách a potřebují opravy, na které nejsou peníze. V Úrazové nemocnici by našly místo některé ambulance z poliklinik.

Podle primátora Romana Onderky (ČSSD) by se mohly sloučit v jednu. Je to další z možností využití úrazovky.

Poliklinika pro dospělé sídlí už desetiletí v Zahradníkově ulici, pro děti od začátku 90. let v Bílém domě na Žerotínově náměstí. O Bílý dům projevuje zájem Masarykova univerzita, s primátorem již jednal rektor Petr Fiala. Škola by tam umístila zdravotnickou fakultu, která se teprve připravuje. Měla by se vyčlenit z lékařské fakulty a sdružit nelékařské obory.

Onderka vidí možnost existence sloučené polikliniky v objektu na Zahradníkově, který ale potřebuje větší opravu.

Jako schůdné vidí rovněž využití Bílého domu univerzitou.

Mluvil ovšem také o variantě, kdy si město ponechá objekty obou zmíněných poliklinik a do části Zahradníkovy vpustí komerční objekt, aby z nájmu zbylo část peněz na opravy.

V obou případech by bylo pro město dobré získat prostory v Úrazové nemocnici. Její hlavní část, traumatým, plánuje ministr zdravotnictví Stanislav Julínek přemístit do areálu Fakultní nemocnice Brno v městské části Bohunice.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Do úrazovky možná umístí ambulanci

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné