Dodavatel odmítl poskytovat jihlavské nemocnici léky na splátky

Jeden z velkých dodavatelů jihlavské nemocnice zastavil tento týden dodávky léků na splátky a požaduje platbu v hotovosti. Podle ředitele Jaroslava Černého tak nemocnice pouze přešla na jiný způsob financování..

JIHLAVA – „Na léčbě pacientů se to rozhodně nijak neprojeví,“ řekl Černý. Jméno dodavatele nemocnice i zástupci zřizovatele, jímž je kraj Vysočina, odmítli

sdělit.

Vedení nemocnice předpokládá, že tímto způsobem by mohla léky splácet v příštích dvou až třech měsících. „Věříme, že dojde k zápočtu našich pohledávek u Všeobecné zdravotní pojišťovny,“ uvedl Černý.

Pak se podle něj musí situace vyřešit zásadním způsobem. „Pokud ne, přejdeme do nového roku s ještě větším problémem,“ dodal Černý. Všechny potíže jsou podle něj přímým důsledkem dlouhodobě neřešeného systému financování zdravotnictví a neustálého dohadování s ministryní Marii Součkovou.

Podle radní Vysočina Martiny Matějkové má požadavek dodavatele příčinu v nedodržování splátkového kalendáře ze strany nemocnice. Rozsáhlá organizační a úsporná opatření vedou k tomu, že pokud se systém financování nezmění, může mít nemocnice od začátku roku 2004 vyrovnaný měsíční rozpočet. „Neumožní nám to však uhradit staré dluhy,“ podotkl Černý.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!