Dokončení oprav interny v nymburské nemocnici se opět odkládá

Dokončení rekonstrukce interního oddělení nymburské nemocnice se opět odkládá. Starosta Nymburku Tomáš Mach (ČSSD) na tiskové konferenci města řekl, že projekt, podle kterého se rekonstrukce dělala, byl chybný a podceněný a je potřeba udělat nový.

Ten by měl být dokončen v březnu včetně vyčíslení aktuálních nákladů. Celá stavba se tak dokončí minimálně s ročním zpožděním do konce tohoto roku. Investorem stavby je město Nymburk, zadavatelem projektu byla nemocnice.

Původně měly opravy interního oddělení skončit loni v září, opravy se ale stále nechýlí ke konci. Město nyní nechalo zpracovat posouzení dokumentace, která původně počítala s náklady necelých sedmi milionů korun.

„Toto posouzení řeší především budoucí interiéry interny s možností umístit do těchto prostor také sedm lůžek typu JIP, což se jeví v současné době jako jedna z nejvýhodnějších možností pro zachování stávající dostupné lékařské péče tak, jak je doposud nasmlouvána,“ uvedl starosta.

Stavební práce tak pokračují, i když v omezeném režimu. Dosud se proinvestovalo přibližně deset milionů korun a další náklady si opravy zřejmě vyžádají. „Původní dokumentace respektovala pouze drobné úpravy pavilonů, byla postupně doplňována a dnešní podoba a posouzení dokumentace respektuje požadavky, které vyvstaly z nastalých požadavků provozování nemocnice,“ doplnil Mach.

Změnou proti původnímu projektu by mělo být například propojení pavilonů B, C a D, kde kromě interního oddělení sídlí také chirurgie a porodnictví. Nad rámec prací se dělala také například nová elektroinstalace a požární bezpečnostní řešení. Původní dokumentace počítala pouze s rekonstrukcí sociálních zařízení a menší rekonstrukcí pokojů.

Ohodnoťte tento článek!