Přejít na obsah

Doktoři chtějí uzákonit doživotní smlouvy

zpět
31.7.2007

David Rath předloží za dva měsíce ve sněmovně návrh na největší změnu v provozování lékařských praxí za posledních 15 let. Pokud novela zákona o zdravotním pojištění projde, mohou se všichni soukromí doktoři i zubaři těšit na obdobu úřednické definitivy...

Zdravotní pojišťovny by totiž podle návrhu musely ze zákona uzavřít se všemi soukromými ambulancemi smlouvu na dobu neurčitou. Naopak vypovědět by ji mohly jen z předem daných důvodů: například kvůli poskytování nekvalitní péče, nedodržování ordinačních hodin, pro špatné vybavení ordinace nebo podvádění při účtování zdravotní péče.

Děláme to i pro pacienty

Dnes má přitom drtivá většina lékařů smlouvy s pojišťovnami jen na několik málo let. „Pojišťovny budou vždy v lepším postavení než lékaři a tento návrh vztah mezi nimi jen narovnává,“ vysvětluje šéf zdravotního výboru sněmovny David Rath (ČSSD), pro kterého novelu napsali právníci České lékařské komory.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Hospodářských novin iHNED nebo ZDE.

Petr Vašek, iHNED.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

iHNED.cz

Komentovat článek: Doktoři chtějí uzákonit doživotní smlouvy

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Doktoři chtějí uzákonit doživotní smlouvy

Komentáře

dalších 14 komentářů
Alena Dostalová Doživotní smlouvy  | 5. 08. 2007 20:31

Já rozhodně doživotní smlouvu nechci, a to ani kdyby tu pitomost nevymyslel pan dr. Rath. Jen to, co si umím představit, mě děsí. A určitě by se za tou vějičkou našlo něco, co by bylo ještě horší, než co mě zrovna napadá

pigor no, ja bych byl pro...  | 4. 08. 2007 10:17

akorat se bojim, ze na me VZP posle hitmana

katango Re:Re:Já doživotní smlouvu nechci.  | 3. 08. 2007 09:23

Ó nikoli,nejspíše to bude tak tak na přežití.Pokud mi vydrží manžel,bude mne,jako dosud,živit manžel.Mimoto synek studuje počítačovou školu a tak trochu doufám,že na své staré a nemocné rodiče nezapomene.A když všechno selže,jistě již bude platit zákon navrhovaný " kolegou " Šťastným a tuto péči jistě proplatí VZP.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné