Přejít na obsah

Doktoři z nemocnice: Vyšší platy, nebo stávka

zpět
13.11.2008

Pokud by v příštím roce nedošlo k žádným změnám, znamenalo by to, že by se lékařům havířovské nemocnice už dva roky propadala mzda. Podle Sedláčka je nemocnice personálně oslabena a navýšení platů by bylo dobrým krokem pro chod nemocnice i do budoucna...

Lékaři havířovské nemocnice si budou stát tentokrát při projednávání kolektivní smlouvy na příští rok tvrdě za svým. Pokud jim nebudou navýšeny platy, budou připraveni stávkovat.

V˙prosinci usednou společně k jednacímu stolu vedení nemocnice a členové lékařského odborového klubu. Priority pro doktory jsou ale už nyní zcela jasné. Vyrovnání se s meziroční inflací. „To považujeme jako cestu ke stabilizaci všech týmů. Jde nám o jasné definování odměňování. V letošním roce jsme byli velkorysí díky tomu, že některé skupiny zaměstnanců se domluvily, a o to budou nyní jednání tvrdší a nekompromisní,“ řekl předseda Lékařského odborového klubu Martin Sedláček.

Pokud by v příštím roce nedošlo k žádným změnám, znamenalo by to, že by se lékařům už dva roky propadala mzda. Podle Sedláčka je nemocnice personálně oslabena a navýšení platů by bylo dobrým krokem pro chod nemocnice i do budoucna. „Budeme muset najít společnou řeč, protože jinak jsme ochotni použít veškeré prostředky, které nám ze zákona náleží,“ dodal předseda.

Lékaři ale doufají, že k tomu nebudou muset přistoupit, protože pokud bude mít kraj zájem udržet kvalitu krajského zdravotnictví, aby se nesesypal, jako domeček z karet, bude muset na tomto poli něco udělat.

„Očekáváme, že kraj splní své předvolební sliby vůči voličům a doufáme, že představí nový systém krajského zdravotnictví. Požadavky musí jít směrem nahoru, tam, kde se o tom rozhoduje. Musí skončit éra udržení koryt na funkcích a měl by se řešit problém, který tady je,“ doplnil Martin Sedláček.

Bára Kelnerová, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Doktoři z nemocnice: Vyšší platy, nebo stávka

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Doktoři z nemocnice: Vyšší platy, nebo stávka

Komentáře

další 3 komentáře
antonín hůlek jen at jdou  | 23. 11. 2010 14:01

přeji všem odstupujícím lékařům,aby až se zase vrátí zpět,nedostali práci,aby ochutnali hranici bídy.každý jsme nahraditelný a vy taky.kde je vaše hranice mezi posláním a nenasytností.kdyby to dělal takto každý,tak opravdu tady dopadneme jako v řecku a jinde.

lékař chyba  | 13. 11. 2008 20:40

Lekari v nemocnici Havirov maji opravdu velmi skromne pozadavky, mel by byt minimalni pozdavek navyseni o 30%, probudte se v Havirove, nekteri lekari i neatestovani uz maji 60000kc bez sluzeb..., mate ponižující pracovni a platove podminky v severni morave

Petr Bouzek Buď a nebo  | 13. 11. 2008 13:33

Buď buďte tvrdí a nepolevte, než dosáhnete svého, nebo se do toho vůbec nepouštějte. Stávky-nestávky ve zdravotnictví nás už dost zdiskreditovaly. Když se třikrát volá falešně o pomoc, počtvrté už nikdo nepřijde.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné