Dokumentaci k přestavbě nemocnice Náchod si vyzvedlo 24 uchazečů

dokumentace, počítač, ehealth, CD

Dokumentaci k přestavbě nemocnice v Náchodě za odhadovanou cenu 1,3 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty si dosud vyzvedlo 24 uchazečů. Zájemci mohou své nabídky podávat až do 26. srpna, řekl novinářům radní Královéhradeckého kraje Josef Dvořák (ČSSD).

Zakázku kraj vypisuje již potřetí, předchozí dvě z různých důvodů zrušil. Přestavba nemocnice Náchod je současnou investiční prioritou kraje.

„Zakázka se rozjela 6. června, po třech týdnech si vyzvedlo dokumentaci 24 uchazečů, objevily se i žádosti o dodatečné informace, zodpovězeny jsou dvě, pracuje se na třetí,“ řekl Dvořák. Původně kraj oznámil, že nabídky bude možné podávat do 22. srpna, termín se však posunul. „Musíme přiznat, že v rámci dodatečných informací bylo například nalezeno, že v zadávací dokumentaci chybí tiskopis, který musel být doplněn,“ řekl Dvořák.

Stavbaři by měli v nemocnici postavit dva nové pavilony, ve kterých bude například lůžková část chirurgie, ortopedie a operační sály, porodnice a dětské oddělení. Podle plánů se má stavět za provozu nemocnice. Současný stav nemocnice, kromě dvou pavilonů, odpovídá době jejího vzniku před 100 lety. Nevyhovující jsou budovy, operační sály i sítě.

Přestavbu nemocnice kraj chystá mnoho let. Podle původních představ se mělo začít stavět v roce 2012 a hotovo mělo být do poloviny roku 2015. Zásadní zdržení nastalo poté, co kraj v květnu 2013 zrušil přes rok trvající tendr na stavební firmu a vzdal se evropské dotace 400 milionů korun. Druhý tendr kraj vypsal v červenci 2015 a zrušil jej letos v únoru kvůli nekvalitně zpracované dokumentaci.

Ohodnoťte tento článek!