Dolejš: Budeme dál bojovat proti hejtmanovi Bendlovi

„Budeme dělat vše pro to, abychom hejtmanu Bendlovi a ODS zamezili v privatizačních záměrech. ODS směřuje k tomu, že síť zdravotnických zařízení v kraji může zkrachovat nebo může být vytunelována,“ říká staronový šéf středočeské ČSSD Richard Dolejš…

Budeme dělat vše pro to, abychom hejtmanu Bendlovi a ODS zamezili v privatizačních záměrech. ODS směřuje k tomu, že síť zdravotnických zařízení v kraji může zkrachovat nebo může být vytunelována,“ říká v rozhovoru staronový šéf středočeské ČSSD Richard Dolejš…

Jaké budou další priority středočeské organizace?

Rád bych prosadil závěry krajské konference na sjezdu sociální demokracie, tedy aby náš kandidát na předsedu strany Stanislav Gross byl úspěšný a aby sjezd potvrdil politiku, kterou Gross prezentuje. Hlavní náplní naší organizace bude příprava parlamentních a komunálních voleb.

V minulých letech jste se vyznačoval ostrou kritikou hejtmana Petra Bendla a krajská organizace se obzvlášť podrobně zabývala stavem zdravotnictví v kraji.

V rezoluci přijaté na krajské konferenci jsme jednoznačně potvrdili, že boj o osud nemocnic není ukončen. Dále budeme dělat vše pro to, abychom hejtmanu Bendlovi a ODS zamezili v privatizačních záměrech. ODS směřuje k tomu, že síť zdravotnických zařízení v kraji může zkrachovat nebo může být vytunelována.

Naší další prioritou je doprava.

Budeme také prosazovat to, aby se ve Středočeském kraji daleko lépe nakládalo s veřejnými prostředky. Jako negativní příklad mohu uvést zřízení kanceláře kraje v Bruselu, kdy se vyhodilo několik desítek miliónů korun a efekt pro daňové poplatníky je nulový.

Krajské volby ale drtivě vyhrála ODS, vy jste v opozici a nemáte žádnou reálnou moc. Jak chcete svoje záměry naplnit?

My sice nemáme reálnou moc, co se týká kraje, nicméně pokud si zanalyzujete programy jednotlivých stran, pak jednoznačně k privatizaci a prodeji nemocnic se kloní jen ODS. Ostatní subjekty, včetně krajských koaličních partnerů ODS, toto ve svých volebních programech nemají.

Pokud by ostatní koaliční partneři dodrželi své programy, nemohl by pan hejtman Bendl privatizaci nemocnic realizovat.

Kromě toho naše strana již předložila do parlamentu návrh zákona o neziskových organizacích ve zdravotnictví, což je naše cesta, kterou by se mělo zdravotnictví ubírat. Předpoklad je, že tento návrh projde, a bylo by korektní, kdyby pan hejtman Bendl počkal na rozhodnutí parlamentu.

Právo

Ohodnoťte tento článek!