Přejít na obsah

Dosluhující vybavení vadí lékařům i sestrám

zpět
20.8.2009

Dosluhující vybavení. Na to si podle slov hejtmana Pardubického kraje Radko Martínka nejvíce stěžovali lékaři i zdravotní sestry během jeho návštěvy v Pardubické krajské nemocnici. "Ta byla čtvrtou v pořadí, kam hejtman zamířil na inspekční cestu," uvedla tisková mluvčí Pardubického kraje Magdalena Navrátilová...

„Pardubickou nemocnici čeká nelehký úkol. Současná opatření vedení nemocnice směřují k tomu, aby se stabilizoval střední personál, což se daří i díky Pardubickému kraji, který vyčlenil na mzdy zdravotnických pracovníků téměř 100 milionů korun,“ prohlásil Radko Martínek.

„Vyřazením pardubického trauma centra ze sítě špičkových pracovišť ovšem zmrazilo ministerstvo zdravotnictví naděje na získání tolik potřebných 80 milionů korun z evropských fondů, které byly určeny na modernizaci, “ nechal se slyšet hejtman.

Ten získal základní představu o reálném stavu krajského zařízení s pěti klinikami a pětatřiceti odděleními, přestože si nestihl rozsáhlý areál se sedmadvaceti budovami během jednoho dne prohlédnout celý. Do nemocnice zavítá proto ještě v říjnu.

Nyní se seznámil s plánovanou rekonstrukcí radiodiagnostického oddělení, se záměry rozvoje chirurgické kliniky a s požadavky na obnovu infekčního, plicního nebo dětského oddělení. Výměna a nákup nových přístrojů si kromě nemalé finanční částky vyžádají i stavební úpravy. „Systém musí být stabilní, abychom dokázali nabídnout erudovaným odborníkům odpovídající podmínky a jasná pravidla profesního postupu. Naším cílem je rovněž navrátit do pardubické nemocnice lukrativní obory, které jsou pro ekonomiku a bezpečnost pacientů rozhodující,“ sdělil hejtman svou představu, jakým směrem by se mělo krajské zařízení rozvíjet.

Tomáš Dvořák, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Dosluhující vybavení vadí lékařům i sestrám

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Dosluhující vybavení vadí lékařům i sestrám

Komentáře

dalších 5 komentářů
Petr Bouzek Re:Obávám se,  | 20. 08. 2009 15:41

Je to možné. Když už jsem bídně zaplacený, tak alespoň chci pracovat na špičkové mašině. To je taková beznadějná masturbace zoufalců.

Baalamut Obávám se,  | 20. 08. 2009 14:14

že má soudruh hejtman pravdu. Jako lékařský stav jsme za posledních 20 let mnohokrát předvedli, že peníze do naší kapsy jsou až na x-tém místě. nejdřív technika, pak drahé léky pro všechny, sociální dostupnost zdravotnictví, žádná diskriminace, lege artis...a někde vzadu peníze. jen jednou za čas někdo zašveholí, že peníze chce...bohužel se mezi námi najde dosti zkrachovalců, ochotných dřít 72 hodin v kuse ( říkávalo se jim stávkokazi). Je to kolektivní socialistický resentiment, koneckonců, většina z nás přeci "vystudovala za dělnický peníze", tak co bychom chtěli, že?

Clay Re:Přesně tak,  | 20. 08. 2009 12:52

naprostý souhlas. navíc ona supernová technologie jak se zjistí po čase je využita sotva na jednu směnu.Drahý špás,no ale ta provize,zvl.když se koupí na Západě již pro ně starší varianta.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné