Dostavba nemocnice nebude pohřbena

„V tuto chvíli jsme vyčerpali veškeré možnosti jak finance zajistit. Nyní bude tedy rozhodující, zda se peníze na přestavbu objeví v rozpočtu na rok 2003 a další,“ uvedl ředitel Jiří Štefan…

Karlovy Vary – Ani přes veškeré úsilí všech zainteresovaných stran v regionu se letos nepodařilo zajistit peníze ze státního rozpočtu na rozjezd druhé části rekonstrukce karlovarské nemocnice za přibližně čtyři sta milionů korun.

„V tuto chvíli jsme vyčerpali veškeré možnosti jak finance zajistit. Nyní bude tedy rozhodující, zda se peníze na přestavbu objeví v rozpočtu na rok 2003 a další,“ uvedl ředitel nemocnice Jiří Štefan. Podle jeho slov plynulému pokračování druhé etapy oprav nemocnice zabránilo mnoho okolností.

Patří mezi ně například zdržení první etapy o tři roky. Další byla změna metodiky přidělování dotací a správce registru – to znamená přechod těchto kompetencí z působnosti ministerstva financí na ministerstvo zdravotnictví.

„Máme připravené projekty, máme stavební povolení. Prozatím jsme letos už v rámci druhé etapy zahájili alespoň opravu energocentra nemocnice, která vyjde zhruba na třicet milionů – ty máme na letošek k dispozici,“ pokračuje ředitel.

Po volbách do parlamentu se sešel také s novými poslanci Josefem Mikutou a Milošem Paterou, kteří jsou členy zdravotního výboru a seznámil je se situací. Oba přislíbili pomoc.

Stejně vstřícný postoj a podporu ocenil Štefan také ze strany magistrátu a kraje. Hodnotit situaci bude i ministryně zdravotnictví, která by se měla na karlovarskou nemocnici přijet osobně podívat někdy v průběhu října.

„Jsme přesvědčeni, že peníze na dokončení stavby se nám nakonec získat podaří,“ uzavírá ředitel.

SILVIE RISOVÁ, Plzeňský deník, 27.9.2002

Ohodnoťte tento článek!